wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

14°C umiarkowane opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Jubileuszowo i rekordowo

Jubileuszowo i rekordowo - Kpt. Tadeusz Wrona wraz z aniołkiem z Przystani
Kpt. Tadeusz Wrona wraz z aniołkiem z Przystani 

Prawie 89 tys. zł - tyle udało się zebrać w Turku podczas jubileuszowej 20. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze pochodziły zarówno z kwesty ulicznej, loterii, sprzedaży ciast i kiełbasek na rynku,  jak i z całodniowej licytacji gadżetów.

Jubileuszowa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była wyjątkowa nie tylko ze względu na zebraną kwotę - w sumie Turkowianie wrzucili do puszek i wylicytowali gadżety za prawie 89 tys. zł, co pozwoliło pobić zeszłoroczny rekord o prawie 14 tys. zł. Wyjątkowa była także sama organizacji niedzielnej imprezy - po raz pierwszy mieszkańcy naszego miasta bawili się wyłącznie na turkowskim rynku, a w Miejskim Domu Kultury utworzono sztab dla wolontariuszy. - Naprawdę bardzo dobrze się stało, że imprezę w całości przeniesiono na rynek. Ludzie wreszcie mogli się zintegrować i poczuć magię wspólnego pomagania. W zeszłym roku, kiedy część osób bawiła się tutaj a część w MDK nie był tak fantastycznego klimatu. Czuliśmy się podzieleni - na vipów i tę całą resztę. Mam nadzieję, że od tego roku Orkiestra już zawsze będzie grała wyłącznie w rynku. - mówi jeden z mieszkańców.

reklama

Rzeczywiście, niedzielne granie było wyjątkowo udane i urozmaicone w taki sposób, aby każdy znalazł coś dla siebie. Na scenie wystąpili lokalni artyści: Adrian Skopiński, Chór Nauczycielski i Big Band Miasta Turek oraz gwiazda wieczoru - Andrzej Rybiński, który przypomniał nieco starszym mieszkańcom hity zespołu 2+1. Turkowianie mogli przyjrzeć się z bliska także samochodom rajdowym z klubu 4x4, motorom z klubu TurMot, stacji radiowej na wojskowym samochodzie Star czy wozom bojowym straży pożarnej i karetce pogotowia udostępnionej przez Fundację Złota Godzina. Dla tych, którzy woleli spędzić ten dzień nieco aktywniej przygotowano rozgrzewkę poprowadzoną przez Monikę Łechtańską z Fitness Planet i wspólne kopanie piłki z zawodnikami TUR Turek.

Najwięcej emocji zdecydowanie dostarczyły licytacje. Obok pięknych wyrobów rękodzielniczych turkowianie mogli licytować także koszulki i plakaty z autografami Jurka Owsiaka, torty, kompozycje kwiatowe, wjazd na podnośniku strażackim a nawet udział w rajdzie terenowym. Na licytacje przekazano także aż dwa złote serduszka. Pierwsze, wykonane przez turkowskich jubilerów za kwotę 3.300 zł wylicytował Adam Tomaszak, właściciel sieci sklepów Adamus, drugie natomiast, które na licytacje przekazała dr Halina Nagler udało się wylicytować Bogdanowi Greberowi za 4 tys. zł. Za wysoka kwotę, bo aż 5 tys. zł poszedł pod młotek plakat z autografem Jurka Owsiaka.

Największą niespodzianką licytacji okazał się anioł przekazany przez Stowarzyszenie Przystań, za którego udało się uzyskać rekordową kwotę 10 tys. zł. Wraz z aniołem na scenie niespodziewanie pojawił się Tadeusz Wrona - pilot, który światową sławę zdobył po udanym awaryjnym lądowaniu lotu PLL LOT 016. To właśnie na jego ręce powędrował anioł z Przystani, którego za rekordowa kwotę wylicytował turkowski przedsiębiorca - Andrzej Opłatek.

W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Turku odbyło się także kilka imprez towarzyszące. Między innymi turkowskim hip-hopowcom, którzy zagrali w Miejskim Domu Kultury 5 stycznia udało się zebrać kwotę 421 zł.

reklama

EG

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

Podobne artykuły

Andrzej Opłatek z nagrodą PKO Banku Polskiego

Andrzej Opłatek z nagrodą PKO Banku Polskiego

14 wrz.
Opłatek najlepszy w Rankingu Polskiego Związku...

Opłatek najlepszy w Rankingu Polskiego Związku...

14 st.
Adrian Skopiński w półfinale światowego...

Adrian Skopiński w półfinale światowego konkursu....

06-11-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama