poniedziałek 06 lipca 2020

Dominiki, Jaropełka, Łucji

reklama

Jubileuszowe czytanie w ZSO

Jubileuszowe czytanie w ZSO
 

Już od ośmiu lat w "Kościuszce" jeden dzień w roku poświęca się na wspólne czytanie w którym uczestniczą uczniowie, kadra pedagogiczna jak i liczni goście. W dniu 20 stycznia 2012 –  roku obchodów setnej rocznicy powstania turkowskiej szkoły – sięgnięto po publikację szczególną, bo książkę "100 lat Liceum w Turku".

W ZSO tradycja wspólnego czytania zrodziła się w 2004 roku. Wówczas sięgnięto po „Pana Tadeusza”. Tym razem lektura ściśle związana była ze szkołą. W czasie trwającego kilka godzin wydarzenia uczniowie zgromadzeni w auli ZSO mogli wysłuchać historii placówki oświatowej do której uczęszczają. W odczycie nie zabrakło momentów refleksyjnych, np. gdy rzecz dotyczyła wojennej rzeczywistości, jak i tych bardziej zabawnych, gdy na projektorze pojawiły się zdjęcia z wykopków czy fotosy dokumentujące nieco bikiniarską rzeczywistość lat 70-tych.

reklama

We wspólnym odczytaniu uczestniczyli nauczyciele, uczniowie,przedstawiciele władz lokalnych,  instytucji kulturalnych czy też przedsiębiorcy. Choć wszyscy świetnie radzili sobie z zadaniem, zapewne odczyt przy pełnej sali licealistów musiał wywołać choć śladowe ilości tremy. W murach ZSO tego dnia pojawili się min. Burmistrz Zdzisław Czapla, Starosta Zbigniew Bartosik, Z-ca Burmistrza Mirosław Mękarski, Wicestarosta Władysław Karski czy też Prezes PROFIm – Ryszard Rychlik.

Książka "100 lat Liceum w Turku" - jak wskazuje sam tytuł - powstała z myślą o szczególnym uczczeniu rocznicy okragłego wieku istnienia turkowskiej szkoły. Publikacja jest pracą zbiorową, obfitujacą w informacje dotyczace historiii placówki.

Jak informują sami organizatorzy licealnego przedsięwzięcia, wydarzeniu pod hasłem "Cała szkoła czyta..." towarzyszy ogłaszany corocznie konkurs czytelniczy, skierowano do uczniów szkoły. Inicjatywa, w czasie której przez lata sięgnięto min. po "Żywot Człowieka Poczciwego" Reja, Lakę" Prusa czy "Dolinę Issy" Miłosza ma popularyzować polską literaturę, jak również pokazać piękno ojczystego języka.

reklama

AW

Podobne artykuły

85. edycja pieśni maryjnych z wieży remizy w...

85. edycja pieśni maryjnych z wieży remizy w...

2 maj.
Modlitwa Młodych Powiatu Tureckiego już dziś

Modlitwa Młodych Powiatu Tureckiego już dziś

20 mrz.
Wideo: Finał wyjątkowej Akcji Metamorfozy...

Wideo: Finał wyjątkowej Akcji Metamorfozy "Kobieta -...

22 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama