niedziela 27 listopada 2022

Franciszka, Kseni, Maksymiliana

3°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Znów brak chętnych na dworzec

Znów brak chętnych na dworzec - Źródło: pks-turek.pl
Źródło: pks-turek.pl 

Pod koniec grudnia fiaskiem zakończyła się pierwsza próba "dobicia targu", więc w dniu 25 stycznia znów odbyć się miał przetarg na mienie turkowskiego przewoźnika. W czasie ponownego podejścia do tematu także nie znalazł się zainteresowany min. dworcem i leżącym pod nim gruntem inwestor.

Ta druga już próba przeprowadzenia transakcji dotyczyć miała działki o łącznej powierzchni 17.562m2 położonej w Turku przy ulicy Milewskiego 9 wraz z prawami własności budynków. Krótko mówiąc – chodzi o położony tam dworzec autobusowy z wiatą, oraz min. trafostację i portiernię. Za sprawą uchwały NR XI/67/11 z dnia 21.06.2011 r. w sprawie przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania, którą podjęła Rada Miejska Turku, na wspomnianym terenie możliwa  stała się lokalizacja wielkopowierzchniowych obiektów handlowych np. supermarketu. Okazało się jednak, iż ponownie zabrakło zainteresowanych zakupem.

reklama

Jakie kroki wobec fiaska drugiego przetargu podejmie turkowski przewoźnik? Jak informuje zapytany o całą sprawę Prezes Zarządu PKS w Turku - Roman Skonieczny, w ciagu dwóch tygodni Walne Zgromadzenie spółki powinno zdecydować o formie dalszych działań.

Poprzednio to koniec roku 2011 (29 grudnia) mógł przynieść ze sobą ważne rozstrzygnięcie w kwestii turkowskiego PKS-u. Zarówno za pierwszym, jak i drugim podejściem cena wywoławcza w tej formie licytacji publicznej wynosiła 3.900.000 zł.

AW

Podobne artykuły

Nowy Zarząd Tura 1921 Turek. Poszwa zastępuje...

Nowy Zarząd Tura 1921 Turek. Poszwa zastępuje...

28-06-2021
OSP Turek: Nowy wóz bojowy przekazany i poświęcony

OSP Turek: Nowy wóz bojowy przekazany i poświęcony

04-03-2018
Międzylesie: Sołtys denerwuje strażaków, 1%...

Międzylesie: Sołtys denerwuje strażaków, 1% cieszy....

23-01-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama