wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

1% dla Turku: Zafunduj stypendia - wyrównaj szansę

1% dla Turku: Zafunduj stypendia - wyrównaj szansę
 

Fundusz Stypendialny Towarzystwa Samorządowego powstał w 2000 roku. Stworzono go, aby zapobiec problemowi nierównego dostępu młodzieży z ubogich rodzin do edukacji i dóbr kultury.

Fundusz pomaga stypendystom przez cały okres nauki, od gimnazjum po studia. Przy rozpatrywaniu wniosków brana jest pod uwagę zarówno sytuacja materialna jak i wyniki w nauce. Fundusz działa dzięki ofiarności darczyńców. Wspomagają go wpływy z 1%.

reklama

Towarzystwo Samorządowe od początku swojego istnienia próbuje odpowiedzieć na potrzeby lokalnej społeczności. Znaczne różnice w dostępie do edukacji oraz wzrost potrzeb edukacyjnych młodego pokolenia stały się głównymi przesłankami do utworzenia w lipcu 2000 roku Funduszu Stypendialnego Towarzystwa Samorządowego. 

Obszar działania Funduszu to powiaty: koniński, kolski, słupecki, turecki, wrzesiński i gnieźnieński. Adresatami Funduszu jest młodzież, uzdolniona i aktywna społecznie, pochodząca z gospodarstw domowych o niskich dochodach, chcąca pogłębiać wiedzę. Motywem wyboru takiej grupy jest ograniczony dostęp do dóbr kultury: bibliotek, kina, teatry - duża odległość do szkół (koszty związane z dojazdem) oraz promowanie postaw aktywnych: uczestniczenie w olimpiadach przedmiotowych, zajęciach pozalekcyjnych, działalność na forum szkoły (organizacje młodzieżowe, samorząd uczniowski) jak również ułatwienie dostępu do edukacji. Odbiorcami są uczniowie szkół średnich, w wyjątkowych przypadkach, gdy życzą sobie tego darczyńcy (np. samorząd) gimnazjaliści i uczniowie szkoły podstawowej.

Zachęcamy wszystkich do współfinansowania stypendiów i przekazywania na ten cel 1% podatku. W rubrykę KRS proszę wpisać 0000031926.

reklama

Źródło: internetowa strona TS

Podobne artykuły

Konkurs na dyrektorów turkowskich podstawówek...

Konkurs na dyrektorów turkowskich podstawówek...

02-07-2019
Przekaż swój 1% na Fundusz Stypendialny TS!

Przekaż swój 1% na Fundusz Stypendialny TS!

20-01-2015
Gmina Turek: Radni ponad dzieci bardziej cenią...

Gmina Turek: Radni ponad dzieci bardziej cenią drogi?

28-08-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama