środa 28 lipca 2021

Ady, Wiwiany, Sylwiusza

17°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Przeciw ACTA po raz drugi

Przeciw ACTA po raz drugi
 

Ubiegłotygodniowe przeciwstawienie się kontrowersyjnemu dokumentowi zakończyła interwencja Policji, gdyż akcja miała zostać zorganizowana nielegalnie. Tymczasem już w najbliższą sobotę osoby nie akceptujące Anti-Counterfeiting Trade Agreement znów ruszą w miasto, a ich głos zapewne będzie donośny i jak najbardziej zgodny z prawem.

Ponowne włączenie się mieszkańców Turku i okolic w akcję sprzeciwu wobec ACTA zaplanowano na dzień 11 lutego. Wówczas – jak informują Organizatorzy – wydarzenie nie będzie budziło żadnych wątpliwości pod względem prawnym. Protest rozpocznie się o godz. 13:00. Wszyscy zainteresowani powinni zgromadzić się pod budynkiem Urzędu Miasta. Tam wystosowany zostanie apel do władz. Nie zabraknie także przedstawienia idei protestu i jego powodów.

reklama

W dalszej części wydarzenia zebrani przemieszczą się ulicami miasta -ruszą ul. Kaliska, by następnie okrążyć Plac Wojska Polskiego i Plac Henryka Sienkiewicza. Punkt docelowy wędrówki to biuro Platformy Obywatelskiej. Tam odbędzie się krótki happening, po którym uczestnicy wrócą na rynek. Na Placu Wojska Polskiego pomiędzy godz. 14:00 a 16:00 powinna odbyć się pikieta, która zakończy akcję protestacyjną. O inicjatywie przeczytać można także na jej facebookowym profilu.

Poprzedni protest odbył się miniony wtorek, tj. 31 stycznia. Wtedy to na Placu Wojska Polskiego zebrała się grupka młodych turkowian, którzy postanowili włączyć się do fali protestów przeciw wprowadzeniu przez nasz kraj porozumienia ACTA oraz szeroko pojętej cenzurze i inwigilacji Internetu.  Ok. stu manifestantów przeszło ulicami miasta, a ostatecznie ich zapał ostudziło pojawienie się funkcjonariuszy Policji podczas pikiety przed lokalną siedzibą PO.

AW

Podobne artykuły

Kaliska Park - powstaje kolejna inwestycja...

Kaliska Park - powstaje kolejna inwestycja...

13-02-2020
Powstaje nowe osiedle  w Turku. Plac po starej...

Powstaje nowe osiedle w Turku. Plac po starej...

05-09-2019
Nadchodzi modernizacja deptaka na ul. Kaliskiej

Nadchodzi modernizacja deptaka na ul. Kaliskiej

17-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama