poniedziałek 28 września 2020

Libuszy, Wacławy, Wacława

reklama

Pływamy już od soboty!

Pływamy już od soboty!
 

Wyremontowane wnętrza, nowe wyposażenie, elektroniczny system wejścia na obiekt - już w ten weekend można przekonać się, że tak własnie wygląda nowe oblicze turkowskiej pływali. W piątek okazało się, że wyniki badań wody przeprowadzonych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczna pozwalają na to, by resztę ferii spędzić tnąc wodną toń niczym David Hasselhoff.

W związku z restartem funkcjonowania krytego basenu w piątkowe południe w przybytku przy ul. Sportowej odbyła się okolicznościowa konferencja. Jej goście mogli zobaczyć, że wielomiesięczny okres zawieszenia działalności nie poszedł na marne. Miejsce na pewno stało się przyjaźniejsze dla zmarźluchów, gdyż budynek przeszedł kompleksową termomodernizację. Powiewem nowoczesności jest teraz elektroniczny system obsługi, a zapewne sporą atrakcją dla miłośników relaksu po fizycznym wysiłku będą jacuzzi oraz sauna. Nowy blask zyskały także przebieralnie,  sanitariaty i natryski. Sporym udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych jest ulokowany tuż przy niecce basenu specjalny podnośnik, umożliwiający łatwe dostanie się do zbiornika.

reklama

Dumy z dokonanej inwestycji nie kryli włodarze miasta. Burmistrz Zdzisław Czapla podziękował radnym miejskim za podjęcie decyzji o zrealizowaniu inwestycji, a także wszystkim tym którzy dołożyli starań, by prace postępowały sprawnie i rzetelnie. Informacjami na temat wszelkich nowinek podzielił się z uczestnikami konferencji dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Turku. – Dotychczas basen funkcjonował na takiej zasadzie, że wejścia były o „pełnych” godzinach. Gwizdek po 45 minutach, wychodzimy, wchodzi następna grupa osób.(...) W tej chwili mamy elektroniczny system obsługi klienta – mówił Krzysztof Kolenda dodając, że nowe rozwiązanie zwiększy min. przepustowość obiektu, z którego jednocześnie będzie mogło korzystać nawet 90 osób. – System został tak zaprogramowany, że wykupując bilet mamy do dyspozycji 60 minut plus 10 minut czasu - nazwijmy to technicznego - na przebranie się. Dołączamy z tym systemem do normalności, bo to co było wcześniej było raczej anachroniczną formą wchodzenia.

Czas na konkrety czyli cyfry, daty i godziny. Pływalnia wznawia swoją działalność w sobotę 18 lutego, począwszy od godz. 9:00. Ceny niestety wzrosły – za bilet normalny zapłacimy 10 zł (wcześniej 7) a za ulgowy 7 zł (poprzednio 4). Wejściówki ulgowe przysługują młodzieży uczącej się do 26 roku życia oraz emerytom i rencistom. Karnet normalny na 10 wejść będzie kosztował 90 zł, a ulgowy 63 zł. Do końca ferii obowiązuje promocja, w ramach której za bilety normalne zapłacimy jedynie 5 zł, a za wejściówkę ulgową tylko 1 zł. W okresie „szkolnej laby” basen będzie czynny codziennie od 9:00 do 21:00. Później godziny zmienią się na system 7:00-22:00 (pon.-piąt.), ale czas od 8:00 do 15:00 zarezerwowany jest dla uczniów szkół. W soboty i niedziele pływalnia czeka na turkowian w godz. od 9:00 do 21:00.

Pływalnię miejską zamknięto w dniu 1 maja 2011. Koszt remontu basenu wyniósł ok. 2,5 miliona złotych. Inwestycja zrealizowana została przy udziale środków unijnych.

reklama

AW

Podobne artykuły

Walne zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej w...

Walne zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzewie

27 lt.
OSP Turek Roczne podsumowanie strażaków

OSP Turek Roczne podsumowanie strażaków

11-03-2019
Przepłyną nocą setki kilometrów! Pływacki...

Przepłyną nocą setki kilometrów! Pływacki maraton...

21-11-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama