środa 23 września 2020

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama

Koniarze obradowali

Koniarze obradowali - Fot. Karol Szczeciński
Fot. Karol Szczeciński 

W czwartek w sali im. Solidarności zgromadzili się członkowie Powiatowego Koła Wielkopolskiego Związku Hodowców Koni. W czasie spotkania wybrano nowy Zarząd oraz rozmawiano o planach działania na najbliższe miesiące roku.

W bieżącym roku upływają 4-letnie kadencje Zarządów poszczególnych Kół Wlkp. ZHK. W związku z tym w całym województwie pasjonaci „koniarstwa” spotykają się na zebraniach sprawozdawczo-wyborczych. Turkowski Zarząd zwiększył swój stan liczebny z pięciu do ośmiu osób. Funkcję Prezesa ponownie sprawować będzie Marcin Klinkiewicz, a jego zastępcą został Mirosław Grudziński. Przez kolejne 4 lata Sekretarzem będzie Stanisław Urbaniak, a Skarbnikiem Antoni Buda. Członkami Zarządu są ponadto: Roman Gronowalski, Danuta Janik, Zbigniew Nowakowski i Jan Joński.

reklama

Znany jest już także zarys cyklu konnych imprez, jakie odbędą się na terenie powiatu. Sezon jeździecki rozpocznie się najprawdopodobniej w kwietniu stosownym eventem we Władysławowie. W ramach imprezy powinien odbyć się przejazd zaprzęgami przez gminę, a następnie rozegrane zostaną zostaną zawody. Z kolei w ostatnią niedzielę maja miłośnicy koni ściągną do Kawęczyna, gdzie odbędzie się rywalizacja w skokach oraz powożeniu zaprzęgami. Maj to również czas premiowania źrebiąt. W czerwcu konne zmagania odbędą się w Tuliszkowie i Brudzewie. We wrześniu przyjdzie czas na kolejne Otwarte Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Powożeniu Zaprzęgami, które gościć będzie stadion 1000-lecia.

Członkowie nowo wybranego Zarządu Powiatowego Koła ZHKW przez najbliższe 4 lata spotykać się będą raz na kwartał, by zajmować się bieżącymi sprawami lokalnego „koniarstwa”.

AW

Podobne artykuły

Ł. Panfil: Wielki sport w Kaczkach Średnich

Ł. Panfil: Wielki sport w Kaczkach Średnich

01-12-2017
Turek: Stadion w remoncie

Turek: Stadion w remoncie

31-08-2017
Przebudowa stadionu I LO ze wsparciem miasta?...

Przebudowa stadionu I LO ze wsparciem miasta?...

30-05-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama