niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Strefa to przyszłość dla regionu

Strefa to przyszłość dla regionu
 

Łódzka  Strefa Inwestycyjna, praca w Senacie, a także najbliższe konkursy zdominowały konferencję prasową inaugurującą cykliczne spotkania Ireneusza Niewiarowskiego z dziennikarzami w Turku. 

Tego samego dnia senator spotkał się z szefami łódzkiej strefy, władzami miasta i powiatu, a także odbył dyżur senatorski. W trakcie spotkania z władzami miasta, lokalnymi przedsiębiorcami oraz przedstawicielami  Łódzkiej Strefy Inwestycyjnej  omówione zostały zasady dalszej współpracy z Turkowską Strefą Inwestycyjną.

reklama

– Warto podkreślić, że łódzka strefa jest jedną z najlepszych w Polsce. Dlatego warto z nią współpracować.  Teraz przyszedł czas na promocję przedsięwzięcia i  ściąganie inwestorów. Trzeba pamiętać, że strefa to  inwestorzy wewnętrzni,  ale i zewnętrzni. Potencjał tkwi w ich kooperacji. Ministerstwo Gospodarki przygotowuje rozporządzenie dotyczące bezterminowego działania stref.  Ze swojej strony złożyłem deklarację wspierania tych działań – powiedział na konferencji prasowej senator.

Ireneusz Niewiarowski opowiedział także o swojej pracy w Senacie. Poinformował,  że w obecnej kadencji  pracuje w komisji rolnictwa i rozwoju wsi oraz samorządu terytorialnego i administracji państwowej. Do tego dochodzi senacki zespół strażacki; energii odnawialnej oraz sportu,  a także parlamentarny zespół ds. energetyki; dróg wodnych i turystyki wodnej oraz ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

– W zespole do spraw dróg wodnych i turystyki wodnej pracuje sporo parlamentarzystów z Wielkopolski. Zależy nam na przebudowie pętli Warta – Noteć. Będzie to duża atrakcja turystyczna, ale też nowe miejsca pracy – podkreślił polityk.

reklama

Ireneusz Niewiarowski omówił również dwa najbliższe konkursy. Podał, że w finale konkursu ,,Fundusz Sołecki – najlepsza inicjatywa”, który odbędzie się 12 marca znalazło się sołectwo Dziadowice – Folwark gm. Malanów. Przypomnijmy, że konkurs ma na celu nagrodzenie najlepszych inicjatyw organizowanych na wsi w ramach Funduszu Sołeckiego. Natomiast do finału konkursu ,,Stan wojenny w mojej miejscowości”  doszły szkoły z powiatu turkowskiego.  Uroczystość odbędzie się już 6 marca i powiązana będzie z pokazem filmy ,,80 milionów” z udziałem bohaterów historii pokazanej w filmie – senatorem Józefem Piniorem i Władysławem Frasyniukiem. Tego samego dnia odbędzie się również pierwszy salon senatorski. Spotkanie  w PWSZ w Koninie poprowadzą studenci politologii.

Podobne artykuły

Brudzew: Zwiedzili piękno nadwarciańskich...

Brudzew: Zwiedzili piękno nadwarciańskich brzegów w...

28 lip.
Wideo: Rozwój kompetencji przyszłości szansą...

Wideo: Rozwój kompetencji przyszłości szansą dla...

15-03-2018
Znasz kilka języków - masz dobrą pracę. O tym,...

Znasz kilka języków - masz dobrą pracę. O tym, jak...

30-11-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama