wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Odnawianie dróg i ulic

Odnawianie dróg i ulic - Źródło: Starostwo Powiatowe w Turku
Źródło: Starostwo Powiatowe w Turku 

Rozpoczęły się wiosenne porządki na drogach i ulicach powiatowych.

Zimowa aura pozostawiła wiele ubytków w nawierzchni drogowej, które wymagają napraw. Zarząd Dróg Powiatowych w Turku przygotowując się do czekających prac dokonał zakupu oraz wynajmu niezbędnego sprzętu a także materiałów. Do bieżącego utrzymania dróg będzie  wykorzystywał wynajętą równiarkę, ścinarkę poboczy, walec do zagęszczania dróg gruntowych oraz  frezarki.

reklama

Ponadto Zarząd Dróg Powiatowych w Turku dysponuje własnym sprzętem m.in.: walcem do zagęszczania masy bitumicznej przy remontach czy nowo zakupionym  recyklerem służącym do przerobu zerwanej masy bitumicznej.

W celu przyspieszenia likwidacji ubytków na drogach zakupiono 350 ton masy bitumicznej z dostawą w termosie  oraz ogłoszono przetarg na wykonanie kompleksowego remontu cząstkowego w zakresie 2500m2.

Zarząd Dróg Powiatowych w Turku rozpoczął również wykonywanie innych prac z zakresu bieżącego utrzymania dróg i ulic takich jak profilowanie dróg gruntowych, ścinanie poboczy, pielęgnacja zadrzewienia oraz utrzymanie oznakowania. 

reklama

Materiał prasowy Starostwa Powiatowego w Turku

Odnawianie dróg i ulic - Źródło: Starostwo Powiatowe w Turku

Podobne artykuły

Turek: Nowa ulica Kaczmarskiego

Turek: Nowa ulica Kaczmarskiego

18-10-2018
Dobra: Fotowoltaiki nie ma kto montować....

Dobra: Fotowoltaiki nie ma kto montować. Przetarg...

07-08-2018
UM odpowiada: Nie poddajemy się, ale działamy...

UM odpowiada: Nie poddajemy się, ale działamy...

03-08-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama