poniedziałek 05 grudnia 2022

Kryspiny, Norberta, Sabiny

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Powiat da, ale nie na książkę

Powiat da, ale nie na książkę
 

W ostatnich dniach sporo zamieszania wywołała kwestia finansowania publikacji "100 lat Liceum Ogólnokształcącego w Turku". W czasie wtorkowej sesji radni powiatowi także nie zdecydowali się na "sypnięcie groszem" na ten cel. Jak poinformował starosta – jubileuszowe wsparcie ma inną formę.

We wtorkowe popołudnie radni powiatowi musieli zająć się dokonaniem zmian w budżecie na rok 2012. Jak się wówczas okazało, podczas prac Komisji Budżetowej pojawiła się inicjatywa, dotycząca dofinansowania okolicznościowej publikacji. Podczas XV sesji oficjalnie taką poprawkę złożył Ryszard Bartosik. Pomysł ów zakładał wysupłanie kwoty rzędu 15 tysięcy złotych na rzecz "Bibliotheca Turcoviana".

reklama

Inicjatywa wywołała zaciekawienie wicestarosty Karskiego, który zauważył, że książka została już przecież wydana. — Ta monografia będzie wydana teraz 30 marca. Książka rzeczywiście już jest, natomiast środki są jeszcze potrzebne — argumentował radny Ryszard Bartosik. Jego pomysł nie znalazł jednak uznania podczas głosowania. Przy 7 głosach za i 10 przeciw poprawka została odrzucona.

Na tym bynajmniej nie zakończyło się omawianie kwestii finansowania monografii. Wyjaśnienia braku uczestnictwa w tej inicjatywie podjął się sam starosta. Jak poinformował Zbigniew Bartosik, starostwo w jubileuszowym roku wykłada pieniądze na wiele innych działań. — Zarząd Powiatu podjął decyzję, aby nie współfinansować tego przedsięwzięcia, ale przekazać kwotę 42 800 zł na wykonanie pracowni chemicznej z „prawdziwego zdarzenia”, o co prosił Pan dyrektor Zielony — informował starosta. Ponadto - jak stwierdził włodarz powiatu - w roku 2012 ZSO uzyskać ma: 4 tys. zł na wsparcie przygotowania uroczystości jubileuszowych, ok. 33 tys. zł na remont zaplecza szatni i sanitariatów, ok. 28 tys. złotych w ramach wkładu finansowego w realizację programu  „eSzkoła - Moja Wielkopolska”. Jak wskazał starosta, szkoła na tym ostatnim działaniu ma zyskać ogółem ok. 90 tysięcy złotych (min. w  sprzęcie informatycznym).

Kończąc już dysputy o 100-leciu turkowskiej szkoły, Ryszard Bartosik poprosił o pisemne zestawienie, ukazujące skalę finansowego wsparcia ZSO przez Starostwo Powiatowe. Ma to na celu dokonanie porównania, czy jubileuszowe wydatki różnią się znacznie np. od ubiegłorocznych. Radny Bartosik uzyskał informację, iż takie zestawienie zostanie mu przedłożone.

AW 

2
3
4

Podobne artykuły

Oklaski na premierze spektaklu

Oklaski na premierze spektaklu "MY PSY" w Miejskim...

25-07-2021

"MY PSY", czyli wyjątkowy musical na turkowskiej...

17-07-2021
Ambro Logistics partnerem studiów dualnych PWSZ...

Ambro Logistics partnerem studiów dualnych PWSZ w...

15-07-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama