środa 29 września 2021

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

"MY PSY", czyli wyjątkowy musical na turkowskiej scenie już za kilka dni

 

Wielkimi krokami zbliża się pokaz musicalowy "My psy", na którego próbę postanowiliśmy zajrzeć - zobaczcie, jak wygląda praca nad tym wyjątkowym wydarzeniem!

Wierny, Mądrala, Kulawy, Czarny, Rasowa, Ładna i Kropka to psy. Psy, których domem jest wysypisko śmieci. Niektóre z nich trafiły tu, bo chciały. Inne - dlatego, że nie było dla nich innego miejsca. Tworzą rodzinę, wspierają się, dzielą każdym znalezionym kawałkiem pizzy - taki fragment opisu książki "My psy", a dokładniej "My psy, czyli czapka admirała Yamamoto” znajdziemy na wielu stronach księgarni internetowych i nie tylko. To własnie na podstawie tej książki powstał scenariusz musicalu, który będziemy mogli podziwiać już za 5 dni.

reklama

Autorami tej poruszającej historii o zwierzętach są Lena Ledoff i Przemysław Dąbrowski, którzy wraz z Adamem Rymarzem, a także młodymi, utalentowanymi artystkami: Martyną Radosz, Tosią Zommer, Tatianą Smak, Tosią Iglikowską, Zosią Skałą, Marianką Zommer, Julką Rykałą oraz Marysią Górską ciężko pracują nad tym, aby pokaz musicalowy wyszedł perfekcyjnie. Koordynatorką i pomysłodawczynią inicjatywy jest Sylwia Przybylska, a cały projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu „Kultura Dostępna” oraz ze środków Urzędu Miasta w Turku.

Mamy nadzieję, że intensywność ćwiczeń przełoży się na wspaniałe dzieło – podkreślają uczestniczki zajęć, które znajdą się w najbliższy czwartek na turkowskiej scenie dzięki castingowi, mającemu miejsce 12 czerwca br. w Miejskim Domu Kultury. Podczas codziennych, kilkugodzinnych prób wschodzące aktorki musicalowe pracują pod fachowym okiem nad śpiewem, choreagrafiami do piosenek oraz całą otoczką aktorską. Szykuje się prawdziwe widowisko!

Gorąco zapraszamy na finałowy spektakl, który odbędzie się w czwartek, 22 lipca o godz. 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Turku - nie może Was zabraknąć! Wstęp na musical jest całkowicie darmowy

Podobne artykuły

Oklaski na premierze spektaklu

Oklaski na premierze spektaklu "MY PSY" w Miejskim...

25 lip.
Tuliszków w krainie czarów, czyli niedzielny...

Tuliszków w krainie czarów, czyli niedzielny pokaz...

19 lip.
Pierwsza potańcówka w parku im. Konstytucji 3...

Pierwsza potańcówka w parku im. Konstytucji 3 Maja...

17 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama