poniedziałek 05 grudnia 2022

Kryspiny, Norberta, Sabiny

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Tylu radnych Turek jeszcze nie widział

Tylu radnych Turek jeszcze nie widział
 

Czyżby połączenie miasta z gminą wiejską, przy jednoczesnej likwidacji powiatu? – takie pomysły mogły dziś przychodzić na myśl świadkom gromadzenia się lokalnych polityków w murach liceum. Przedstawiciele trzech samorządów spotkali się po prostu z okazji święta 3 maja.

Rocznica uchwalenia Konstytucji stała się pretekstem do tego, by na jednej sali zebrać osoby parające się lokalną polityką, nie mające jednak okazji spotkać się na wspólnych obradach. Zainteresowani mogli to uczynnić podczas uroczystej sesji połączonych rad: Rady Miejskiej Turku, Rady Powiatu Tureckiego i Rady Gminy Turek. Przedstawiciele władz swobodnie pomieścili się w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

reklama

Wydarzeniu nie brakowało podniosłej atmosfery i charakteru święta narodowego. Uroczystość swą obecnością uświetniły poczty sztandarowe, a panowie Marek Pańczyk i Zdzisław Cichy — jako Przewodniczący swych Rad — przywdziali na tę okazję pokaźnych rozmiarów, kunsztowne łańcuchy. Nieco skromniej zaprezentował się Henryk Zagozda, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Turek. Jako że spotkanie miało charakter uroczysty, zamiast głosowań i dysput zebrani w murach „ogólniaka” po prostu wysłuchali  m.in. słów burmistrza Czapli, który nakreślił historię uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Czwartkowe obchody było również okazją do nagrodzenia osób szczególnie zasłużonych dla poszczególnych samorządów. Na wniosek burmistrza Turku odznaczeni zostali: Lech Zielony, Zbigniew Wodziński, Jerzy Pionke i Janusz Stryczniewicz. Z kolei z inicjatywy Przewodniczącego Rady Miejskiej Turku wyróżniono: Dagmarę Felisiak, Magdalenę Andrzejewską i Stanisława Ćwieka. Barbara Kukuła oraz Zofia Grześkowiak także zostały odznaczone, tym razem na wniosek Przewodniczącego Rady Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia CIVITAS CHRISTIANA w Turku — Macieja Koniecznego.

Skoro w lokalnych politykach pokrzepiony został patriotyczny duch, sił po uroczystościach musiało nabrać i ciało. Sesję połączonych rad zakończył więc poczęstunek w licealnej stołówce.

AW

2
3
4
5
6

Podobne artykuły

Jesteś młody, zaangażowany i wyrazisty? Lokalne...

Jesteś młody, zaangażowany i wyrazisty? Lokalne...

25-02-2021
Listy do redakcji: Publiczny język elit

Listy do redakcji: Publiczny język elit

07-06-2020
Wrzesień w kinie TUR: kontrowersyjna

Wrzesień w kinie TUR: kontrowersyjna "Polityka"...

05-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama