sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

13°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Tygodniowe święto biblioteki

Tygodniowe święto biblioteki
 

Za nami kolejna edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W wydarzeniu, któremu w tym roku przyświecało hasło - „Biblioteka ciągle w grze” wzięła udział także Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka.

Atrakcje dla najmłodszych czytelników, zajęcia plastyczne i spotkania autorskie - tak w skrócie wyglądał program Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który dla swoich czytelników przygotowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku. Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji - „Biblioteka ciągle w grze” - nie zabrakło aluzji do wielkiego piłkarskiego święta, jakim jest EURO 2012. Jednym z działań nawiązujących do czerwcowych rozgrywek było przygotowanie przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 maskotek mistrzostw - Slawka i Slawko. Mali artyście mieli także za zadanie stworzyć autorski projekt piłkarskich trampek, w których z dumą zagraliby reprezentanci naszego kraju.

reklama

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to również doskonały sposób na promocję czytelnictwa. Dla najmłodszych użytkowników turkowskiej placówki zorganizowano spotkanie z wybitną autorką książek dla dzieci - Kaliną Jerzykowską. Uczestnicy spotkania mieli okazję nie tylko dowiedzieć się interesujących rzeczy związanych z twórczością pisarki, ale także wysłuchać zabawnych anegdot i historii z życia wziętych. Jerzykowską chętnie rozdawała autografy, a dla tych którzy zdecydowali się zakupić książkę pisarki, przygotowała specjalną, wierszowaną dedykację.

Z nieco strasznymi czytelnikami spotkał się natomiast Jarosław Klonowski - autor między innymi „Ogni świętego Wita”, prywatnie mieszkaniec okolicznych Żuk. W spotkaniu głównie udział wzięli członkowie Turkowskiego Klubu Miłośników Fantastyki Trako. Klonowski nie tylko opowiadał o swoich dotychczasowych publikacjach, ale także zdradził kilka informacji odnośnie swojej najnowszej książki - „Miriam”, która na rynku wydawniczym powinna pojawić się już na przełomie czerwca i lipca. Wiadomość ta w szczególny sposób ucieszyła osoby należące do TKMF Trako, powieść bowiem utrzymana będzie w klimacie science-fiction.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to nie tylko spotkania z pisarzami. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku zorganizowała również kilka interesujących eventów poświęconych Januszowi Korczakowi - patronowi roku 2012. Dla najmłodszych przygotowano wspólne oglądanie bajki Król Maciuś I, nieco starsi zapoznali się z sylwetką pisarza dzięki prezentacji multimedialnej. Dla nich także wyświetlono film Wandy Jakubowskiej, będący adaptacją najbardziej znanego tekstu literackiego Korczaka. Podsumowaniem zajęć było wspólne malowanie wielkoformatowych ilustracji do książek pisarza.

reklama

Za rok jubileuszowa, dziesiąta edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Bibliotekarze już dziś z niecierpliwością wyczekują hasła, jakie przyświecać będzie wydarzeniu w roku 2013.

EG

Podobne artykuły

Myszka Miki, Pszczółka Maja, Batman i...

Myszka Miki, Pszczółka Maja, Batman i Spider-Man,...

20-11-2020
Najważniejszy prezent SP5 dla przedszkolaków...

Najważniejszy prezent SP5 dla przedszkolaków "Misia...

06-12-2019
Wszystko zaczęło się od psa, który jeździł koleją

Wszystko zaczęło się od psa, który jeździł koleją

31-03-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama