niedziela 05 lipca 2020

Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

reklama

Gimnazjaliści dodawali i mnożyli godzinami

Gimnazjaliści dodawali i mnożyli godzinami - Źródło: Gimnazjum nr 2 w Turku
Źródło: Gimnazjum nr 2 w Turku 

Choć wielu nastolatków boi się trudnych równań jak diabeł święconej wody, to znaleźli się śmiałkowie, którzy w środę w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku zmagali się z matematycznymi zagwozdkami przez kilka godzin. Najlepsi w walce ze zmęczeniem i równaniami okazali się właśnie uczniowie gospodarza imprezy.

Do rywalizacji w ramach III Powiatowego Maratonu Matematycznego Szkół Gimnazjalnych przystąpili uczniowie 9 placówek z terenu miasta i powiatu tureckiego oraz goście z Uniejowa. Łącznie w pojedynku na wiedzę zmierzyło się 18 trzyosobowych drużyn. Przed młodymi pasjonatami matematyki postawiono nie lada zadanie udowodnienia sprawności umysłu. W I etapie drużyny otrzymały po 15 zadań otwartych, które zawodnicy rozwiązywali w ciągu 2 godzin. Z kolei w etapie II, w czasie 1,5 godziny należało sobie poradzić z 30 zadaniami zamkniętymi.

reklama

Wyniki III Powiatowego Maratonu Matematycznego Szkół Gimnazjalnych przyniosły ze sobą bardzo korzystne rozstrzygnięcie dla szkoły-gospodarza. I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 2 w Turku w składzie: Marta Pokojowa, Paulina Bukowiecka i Jacek Jastrzębski. Na drugim stopniu podium stanęli uczniowie z Gimnazjum we Władysławowie - Artur Nowak, Karolina Bałdyka i Patrycja Wysocka. Trzecie miejsce wywalczyła młodzież z Gimnazjum w Kawęczynie - Katarzyna Kasprzak, Monika Cholajda i Karolina Kolasińska.

Organizatorami środowej imprezy byli nauczyciele matematyki Gimnazjum nr 2 w Turku: Maria Perlińska, Agnieszka Rajczyk i Stanisław Frątczak. Jak informują inicjatorzy przedsięwzięcia, celem konkursu było rozwijanie związanych z matematyką zainteresowań młodzieży oraz integrowanie gimnazjalistów pasjonujących się tym przedmiotem.

AW

Podobne artykuły

Mieszkaniec Turku wygrywa ekstremalny Maraton...

Mieszkaniec Turku wygrywa ekstremalny Maraton...

09-12-2019
Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali ponad...

Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali ponad 9500 zł

23-11-2019
Bieg Sylwestrowy już w poniedziałek! Pobiegaj w...

Bieg Sylwestrowy już w poniedziałek! Pobiegaj w...

28-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama