niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

8°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Mieszkaniec Turku wygrywa ekstremalny Maraton Komandosa.

Mieszkaniec Turku wygrywa ekstremalny Maraton Komandosa.
 

Dnia 30 listopada w Lublińcu odbyła się już XVI edycja Maratonu Komandosa. Wystartował w nim mieszkaniec Turku – Mateusz Pieśkiewicz. Występ zapewne zalicza do udanych, gdyż udało mu się zająć 1 miejsce w swojej kategorii, oraz 5 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

To, co odróżnia Maraton Komandosa od reszty, jest fakt, że biegacze muszą przebiec dystans 42,2 trasy wiodącej głównie przez lasy w pełnym umundurowaniu. Zawodnik startujący w maratonie musiał mieć na sobie: mundur z długim rękawem, specjalne buty wojskowe oraz plecak z dodatkowym ciężarem 10 kg. W tym roku na liście znalazło się 629 kobiet i mężczyzn. 

reklama

Ze swojego wyniku może być dumny mieszkaniec Turku Mateusz Pieśkiewiecz. Pokonał on Maraton Komandosa w czasie 3 godzin i 44 minut, co dało mu 1 miejsce w kategorii liczącej najwięcej osób (Szkolnictwo Wojskowe i Centra Szkolenia). Poza tym 22-latek może pochwalić się również 5 miejscem w klasyfikacji ogólnej biegu.

Gratulujemy Mateuszowi świetnego występu w Lublińcu oraz życzymy dalszych sukcesów.

Podobne artykuły

Jeszcze tylko dziś szansa na udział w

Jeszcze tylko dziś szansa na udział w "Biegu Tropem...

17 wrz.
Biegli, czołgali się i przeprawiali przez...

Biegli, czołgali się i przeprawiali przez mokradła...

8 sierp.
Myślisz że jesteś prawdziwym twardzielem?...

Myślisz że jesteś prawdziwym twardzielem? Przekonamy...

22 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama