wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

50 tęczowych lat/Jubileusz w Przedszkolu Samorządowym nr 4 w Turku

50 tęczowych lat/Jubileusz w Przedszkolu Samorządowym nr 4 w Turku
 

1 czerwiec dla  Przedszkola Samorządowego nr4 w Turku  był dniem szczególnym. W Dniu Dziecka przedszkole świętowało swój okrągły 50-ty jubileusz połączony z nadaniem nazwy „Tęczowe”.  Na uroczystość przybyło  wielu  znamienitych  gości: byli przedstawiciele władz miasta,  przedstawiciele Kuratorium Oświaty,  dyrektorzy przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów , przedstawiciele związków zawodowych, zaprzyjaźnionych instytucji oświatowych i zakładów pracy. Na złotym jubileuszu nie zabrakło również emerytowanych pracowników  przedszkola i absolwentów.

Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonała dyrektor przedszkola Alicja Wojdak, serdecznie witając dzieci i wszystkich gości. Po czym absolwent tegoż przedszkola - Sekretarz Miasta Turku Andrzej Drzewiecki przedstawił pierwszą część rysu historycznego placówki obejmującego lata 1961-1991. Historia przedszkola nierozerwalnie łączy się z Kopalnią Węgla Brunatnego „Adamów”, dlatego jubileusz ten uświetnił występ Orkiestry Górniczej. W nawiązaniu do rysu historyczego nadszedł czas na występ artystyczny w wykonaniu dzieci z poszczególnych grup, zatytułowany „Historia tańcem malowana”. Przedszkolaki prezentowały w strojach ludowych i regionalnych następujące tańce: kujawiak, łowiczanka, krakowiak, polonez. Do programu wykorzystano stroje zgromadzone w przedszkolu na przestrzeni lat a odnowione obecnie przez rodziców i personel przedszkola. Występ ten wzbudził wśród widzów wielkie uznanie.

reklama

Kolejna części uroczystości poświęcona była nadaniu nazwy przedszkolu, tak więc nastąpił moment odczytania aktu nadania nazwy i odsłonięcie tablicy przez Burmistrza Miasta Zdzisława Czaplę i Przewodniczącego Rady Miasta Marka Pańczyka oraz odśpiewanie hymnu przedszkolnego przez dzieci.

W nawiązaniu do nazwy, przedszkolaki zaprezezentowały program artystyczny zatytułowany „W krainie tęczy”. Dzieci tańcem i piosenką przedstawiły zjawiska atmosferyczne towarzyszące powstawaniu tęczy. Występ był bardzo barwny i widowiskowy, po deszczu i burzy na scenie pojawiła się kolorowa tęcza ułożona przez dzieci - symbol spokoju, harmonii i szczęścia. Na zakończenie  zostały wypuszczone w niebo kolorowe balony. Mali artyści otrzymali gromkie brawa, a prezentowany program wzbudził entuzjazm wśród rodziców i gości.

Ten złoty jubileusz, był doskonałym momentem do  uhonorowania byłych  emerytowanych  pracowników przedszkola  i wręczenia im odznaki Honorowej „Za zasługi dla miasta Turku”. W części oficjalnej obchodzonych uroczystości zaproszeni goście wygłaszali okolicznościowe przemówienia, składali gratulacje, wręczali kwiaty i upominki. Życzeniom nie było końca.

Na zakończenie jubileuszu przedszkola połączonego z nadaniem nazwy były podziękowania dla sponsorów i rodziców, którzy wspierali organizację tej uroczystości oraz zaproszenie na urodzinowy tort i festyn okolicznościowy podczas, którego nie zabrakło lodów, cukrowej waty, słodyczy oraz pysznych ciast domowego wypieku. Można również było zjeść grochówkę z wojskowego kotła oraz przysmaki z wiejskiego stołu. Każde dziecko w dniu tym mogło zmienić się w wybraną postać bajkową, w zorganizowanym punkcie malowania twarzy. W tym szczególnym dniu przedszkolny ogród przystrojony został pięknie, kolorowymi balonami, z których wykonano wiele elementów dekoracyjnych. Dodatkową atrakcją dla dzieci były rozstawione namioty, które miały chronić w razie deszczu.

reklama

Podczas trwania rodzinnego festynu wysłuchaliśmy gościnnych występów Mikołaja Sulkowskiego i absolwentki przedszkola Margarity Wójcik. Dużym zainteresowaniem wśród zaproszonych gości i rodziców cieszyła się wystawa przedszkolnych kronik i prezentacja multimedialna przedszkola, ukazująca rozwój placówki na przestrzeni minionych 50 lat. Wiele osób odnalazło na prezentowanych fotografiach siebie.

Pomimo niesprzyjającej pogody zabawa była znakomita, wszyscy bawili się świetnie zarówno dzieci jak i dorośli. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę!

Materiał prasowy

2
3
4
5
6
7
8

Podobne artykuły

Konkurs na

Konkurs na "Najładniej Oświetlony Balkon"...

19-01-2018
Fakty o radnych Towarzystwa Samorządowego w Turku

Fakty o radnych Towarzystwa Samorządowego w Turku

12-01-2018
Brawo S.M.

Brawo S.M. "Tęcza"

29-08-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama