sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Procesja wśród kwietnych dywanów

Procesja wśród kwietnych dywanów
 

Boże Ciało - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W Polsce obchody uroczystości wiążą się z procesją z udziałem wiernych po ulicach parafii. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są fragmenty czterech ewangelii.

Skęczniew, niewielka parafia przez którą przechodzi granica województwa łódzkiego i wielkopolskiego. To tutaj w tej skromnej miejscowości Boże Ciało jest szczególnie obchodzone i czczone przez parafian. A to za sprawą dywanów kwiatowych i pięknie ubranych ołtarzy. Mieszkańcy wyznaczonych wiosek najpierw zbierają kwiaty by wczesnym rankiem w czwartkowe święto ubierać trasę po której idzie procesja. Wtedy zaczyna się prawdziwa jedność i poświęcenie. Wszystko skrupulatnie i z wizją jest układane w taki sposób aby sukces uwieńczył cel. Aby w godzinach południowych każdy był dumny ze swojej pracy.

reklama

Cztery niezwykłe i niepowtarzalne ołtarze. Cztery bogato utkane pięknymi kwiatami dywany. Wszystko po to aby przez kilka chwil zwolnić tępo życia, pomyśleć o swoim postępowaniu i nabrać siły do dalszej pracy. Aby stworzyć taki efekt jest jeden warunek, jedność i zgoda, które mogą zbudować wielkie dzieła. Przy ubieraniu wszyscy pracują jak mrówki, nikt nikogo nie ocenia, nikt nie patrzy aby ktoś inny za niego wykonał pracę. Tylko w takiej harmonii można liczyć na prawdziwe owoce.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.parafiaskeczniew.pl na której umieszczone są zdjęcia oraz w przyszłym roku na Boże Ciało do Skęczniewa.

Parafianie Parafii Skęczniew

Podobne artykuły

Ksiądz prał. ppłk. Krzysztof Karpiński...

Ksiądz prał. ppłk. Krzysztof Karpiński proboszczem...

12 lip.
Liczna procesja Bożego Ciała mimo skromnej...

Liczna procesja Bożego Ciała mimo skromnej oprawy w...

11 czerw.
Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała inna niż...

Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała inna niż zwykle....

29 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama