Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Konkursy, konkury, zmagania!/Baw się i wygrywaj nagrody na Pikniku "Cooltur"

Konkursy, konkury, zmagania!/Baw się i wygrywaj nagrody na Pikniku
Mistrzostwa Turku w Gotowaniu Żurku / Fot. Marcin Derucki 

Wakacyjnemu Festivalowi Kultury i Sztuki Ulicznej "SCABB 2012" tym razem towarzyszyć będzie inna impreza - Piknik Rodzinny "COOLTUR". Wydarzenie uświetnią rozmaite konkursy, a chętni poszukiwani są przez Organizatorów już dziś.

Metamorfoza

Szczególnie wydarzeniem organizowanym przez Stowarzyszenie Przystań zainteresowane mogą być panie, gdyż do nich skierowany będzie konkurs "Metamorfoza". Jego celem jest wyłonienie kobiety, która pragnie zmienić swój dotychczasowy styl, wizerunek i wygląd zewnętrzny. Wybrana osoba zostanie poddana zupełnej metamorfozie: od doboru odpowiedniego makijażu i fryzury, aż do wyboru adekwatnego do sylwetki ubrania.

reklama

Aby przystąpić do konkursu, należy przesłać dwa zdjęcia w wysokiej rozdzielczości (min. 800x600 px): zdjęcie twarzy oraz zdjęcie całej postaci, opis wyglądu (kolor włosów, karnacja, wiek, wzrost, masa ciała) oraz krótki opis, w którym będą zawarte informacje o preferowanym stylu ubierania się. Zdjęcia wraz z opisem proszę przesyłać na adres konkurs@turek.net.pl z dopiskiem "Metamorfoza". Konkurs skierowany jest do kobiet pełnoletnich. Spośród odważnych pań Jury wybierze tą jedną, której przemiana dokona się podczas sierpniowego pikniku. Kokurs odbywa się pod patronatem salonu urody Sun Studio, sklepu "Modna Szafa", sklepu "L'OOK" oraz Joanny Pyster-Okupnej - Niezależnego Lidera Klubu Oriflame.

Trójbój Tura

Jako że panowie dbają o swą urodę w mniejszym stopniu niż płeć piękna, dla nich przygotowano inne wyzwania. Na turkowskich atletów czeka "Trójbój Tura", którego celem jest wyłonienie najsilniejszego i najsprawniejszego mieszkańca powiatu tureckiego. Uczestnicy będą brali łącznie udział w trzech konkurencjach. Pierwsza to "Walka z Rockym", czyli przeciąganie samochodu terenowego o tym jakże sympatycznym imieniu. Później przyjdzie czas na tzw. "Strzał z Kopyta", czyli pomiar siły męskiego ciosu. Zawodnicy zwieńczą zmagania podczas "Turkowskiego Rodeo", a wówczas koniecznym będzie utrzymanie się na dzikim turze. Patronat nad Trójbojem Tura objęła Hurtownia TOPMAR, fundując nagrodę dla prawdziwego mężczyzny o wartości 400 zł. Chętni panowie powinni zgłaszać się poprzez kontakt z adresem email konkurs@turek.net.pl - z dopiskiem "Trójbój Tura".

Pierogi na Tura Rogi

Mocnym punktem sierpniowego wydarzenia będzie impreza kulinarna. W pamięci wielu osób są jeszcze "Mistrzostwa Turku w Gotowaniu Żurku", ale w tym roku rywalizacja oparta będzie na przygotowaniu innej potrawy. Trzyosobowe drużyny powalczą o tytuł "Mistrza pierogów Turku" w ramach konkursu "Pierogi na Tura Rogi". Patronem mistrzostw oraz ich uczestnikiem będzie firma Zesiuk – znany producent pierogów oraz mrożonek – a w pichceniu wezmą udział zaproszeni goście oraz wszyscy chętni mieszkańcy miasta i całego powiatu tureckiego. Wydarzenie będzie okraszone świetnymi nagrodami. Zgłoszenia, koniecznie z dopiskiem "Pierogi na Tura Rogi", można słać na adres konkurs@turek.net.pl. Ilość miejsc jest ograniczona.

reklama

Eko-sałatka, Disco! oraz wspólne śpiewanie

Wspomniane działania i zmagania to tylko część atrakcji Pikniku Rodzinnego "COOLTUR". Wszyscy którzy pamiętają lata osiemdziesiąte a zwłaszcza muzykę Perfectu, będą mieli okazje zaśpiewać wspólnie pod hasłem "Cały Turek śpiewa Autobiografię". Na mieszkańców miasta i powiatu czeka np. rywalizacja o miano twórcy najlepszej eko-sałatki owocowej. Chętni będą mogli starać się też o miano najlepiej ubranej w stylu lat 80-tych pary. Na zgłoszenia chętnych i maile z dopiskami "Salatka" oraz "Disco!" czekamy – jakżeby inaczej – pod adresem konkurs@turek.net.pl.

Scena otwarta dla każdego

Przystań znana jest z tego, że pomaga w rozbudzaniu i rozwijaniu pasji wszystkim niezależnie od wieku. Dlatego też stowarzyszenie wychodzi z inicjatywą „Podziel się swoimi zainteresowaniami”. Każdy, kto chciałby pokazać swoje talenty, będzie miał możliwość wystąpić przed publicznością oraz w celu przedstawienia swojego hobby. Muzyka, sport, teatr lub inne ciekawe zainteresowania, zbieranie znaczków, owadów, motyli, makiety samochodów lub samolotów. Tymi, a także wszelkimi innymi ciekawymi formami zbierania i tworzenia z pasją, będzie można pochwalić się przed wszystkimi turkowianami.
Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt: biuro@sule.pl lub na numer telefonu 604 240 274.

AW, MD

Podobne artykuły

Rodzinnie i sportowo na Dniach Turku i Gminy...

Rodzinnie i sportowo na Dniach Turku i Gminy Turek....

z wczoraj
W sobotę zlatujemy do Gniazda w Felicjanowie!...

W sobotę zlatujemy do Gniazda w Felicjanowie!...

z wczoraj
Jak znaleźć biuro do wynajęcia?

Jak znaleźć biuro do wynajęcia?

29 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama