wtorek 21 września 2021

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

3°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Frontside rozpęta muzyczne piekło

Frontside rozpęta muzyczne piekło - Źródło: informacja prasowa
Źródło: informacja prasowa 

Wiosenno-letnie miesiące – kiedy to imprezy plenerowe mijają pod znakiem muzyki lekkiej i łatwej, a z stacje radiowe lansują hity w stylu „o baby, let me crazy” – są męką dla fanów ostrego grania. Odtrutkę na ten stan rzeczy ma Pub 21, gdzie już 8 lipca pojawią się Demon i spółka.

Koncert zespołu Frontside będzie sporą odskocznią od letniej disco-popeliny, gdyż panowie poruszają się w  takich nurtach muzycznych, jak metal, hardcore i death metal. Zespół pojawi się w Turku w drugą niedzielę lipca. Nim muzycy czyli Demon (gitary rytmiczne, wokale), Auman (wokal), Daron (gitary solowe, rytmiczne, akustyczne), Nowak (gitara basowa) i Toma (perkusja) rozpoczną swój występ, a jako support o godz. 19:00 zagra Empty Playground.

reklama

Bilety na lipcowy koncert zespołu Frontside dostępne są w przedsprzedaży w cenie 20 zł (25 zł w dniu koncertu). Wejściówki można nabyć bezpośrednio w Pubie 21. Z twórczością grupy można zapoznać się zaglądając np. na www.frontsiderocks.com oraz www.myspace.com/frontside666.

reklama

Początki zespołu Frontside sięgają roku 1993, kiedy to Astek i Demon po rozpadzie swych macierzystych zespołów podjęli decyzję o wspólnym tworzeniu. Jak mówią sami muzycy, ewolucja, wrodzony upór i zawziętość w doskonaleniu warsztatu oraz bezkompromisowe i świeże podejście do ujarzmiania sonicznego chaosu zaowocowały w ich przypadku coraz odważniejszymi rozwiązaniami i tym samym z dema na demo, z płyty na płytę coraz większą brutalizacją przekazu. Frontside ma na swoim koncie 8 albumów studyjnych (w tym dwa obcojęzyczne, skierowane do odbiorców zagranicznych), około 400 zagranych koncertów, kilka dużych tras i występy z takimi gwiazdami, jak Iron Maiden, Sepultura, Kreator i Nightwish.

Opracował: AW

Frontside rozpęta muzyczne piekło

Podobne artykuły

Po sesji w gminie Przykona. Nie w gestii...

Po sesji w gminie Przykona. Nie w gestii radnych...

30-10-2020
Radni Gminy Władysławów za ograniczeniem...

Radni Gminy Władysławów za ograniczeniem sprzedaży...

15-02-2020
Kolejna rockowa uczta już niebawem w mixTurze

Kolejna rockowa uczta już niebawem w mixTurze

07-09-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama