Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

20°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Do Turku na wakacje

Do Turku na wakacje
 

Od minionej soboty Powiat Turecki gości dzieci z okolic Dunajowiec, które przyjechały na dziesięciodniowy pobyt i mieszkają u polskich rodzin.

Plan pobytu dwunastoosobowej grupy i jej opiekunów to głównie czas odpoczynku od szkolnych obowiązków. Na małych Ukraińców czekają zabawy i gry sportowe oraz wyjazdy na basen.

reklama

Oprócz aktywnego wypoczynku dzieci zobaczą lokalne atrakcje, m.in.: zwiedzać będą odkrywkę Kopalni KWB ,,Adamów”, tamę w Jeziorsku, Bazylikę w Licheniu, Kościół NSPJ w Turku, Sanktuarium Maryjne w Siedlątkowie, Muzeum Rzemiosła Tkackiego czy zamek w Łęczycy. Na koniec pobytu odbędzie się wspólny piknik dzieci i rodzin, u których mieszkają.

Dzisiaj z delegacją spotkał się Starosta Turecki Zbigniew Bartosik i wiceburmistrz Mirosław Mękarski, którzy życzyli urlopowiczom udanych i radosnych wakacji. Dzieci w podziękowaniu za zaproszenie przygotowały minikoncert - były polskie i ukraińskie wiersze oraz piosenki. W szczególny sposób dziękowały pani Irenie Buda, mieszkance Turku, która od lata zaangażowana jest w organizację wakacyjnych wizyt. 

Podobne artykuły

Konkurs recytatorski w Tuliszkowie

Konkurs recytatorski w Tuliszkowie

09-04-2018
Słodków: V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach...

Słodków: V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach...

15-03-2018
Malanów: Były sekretarz Adamek triumfuje, ale...

Malanów: Były sekretarz Adamek triumfuje, ale do...

08-03-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama