czwartek 01 października 2020

Heloizy, Igora, Remigiusza

reklama

Takiego Pikniku jeszcze nie było!

Takiego Pikniku jeszcze nie było!
 

Czy jedna turkowska impreza może łączyć w sobie takie elementy, jak zawody kulinarne, sentymentalny powrót do lat 80-tych, atrakcje muzyczne i rywalizację sportową? Oczywiście że tak, pod warunkiem, że za inicjatywę zabiera się Stowarzyszenie „Przystań”. Namacalnym dowodem tego będzie Piknik Rodzinny „COOLTUR”, który odbędzie się w dniach 11-12 sierpnia.

Stwierdzenie, że wspomniane wydarzenie jest w zasadzie imprezą poprzedzająca festiwal kultury hiphopowej SCABB Turek 2012, byłoby sporym niedomówieniem. Pewnikiem jest to, że o doskonałą zabawę gości pikniku zadbają frontman stowarzyszenia „Przystań” Jacek Sulkowski oraz dziennikarka radia Eska Małgorzata Piontke. Gdy chodzi jednak o wymienienie wszystkich atrakcji przedsięwzięcia, to mamy już do czynienia z informacyjnym "mission impossible". Liczba wydarzeń podczas imprezy sprawia, że jej harmonogram pęka w szwach.

reklama

Nim przyjdzie czas na "właściwy" Piknik Rodzinny „COOLTUR”, wiele interesujących rzeczy wydarzy się w dniu 4 sierpnia. Wtedy to o godz. 10:00 w siedzibie "Przystani" na os. Młodych   rozpocznie się przyjmowanie zapisów od osób zainteresowanych warsztatami w ramach tegorocznego SCABB-u.  Z kolei dla koneserów „krainy łagodności” prawdziwą gratką będzie benefis Lecha Lamenta i Jadwigi Marioli Jankowskiej. Wydarzenie na dziedzińcu Muzeum rozpocznie się o godz. 20:00, a w jego trakcie będzie można zobaczyć obrazy, grafiki, posłuchać poezji śpiewanej w wykonaniu pierwszego barda ziemi turkowskiej – Jerzego Kellera, kontynuatora tego nurtu – Pawła Grabary i Sylwii Foryńskiej. Oprócz tego widzowie będą mieli okazję zobaczyć taneczne interpretacje wierszy o miłości, a jednoczesne wysłuchać recytacji tych dzieł liryki.

„Ekologia, fitness, zdrowie tego turkowianin w sobotę się dowie” - pod takim hasłem minie pierwszy dzień imprezy, poświęcony tematyce zdrowego i zrównoważonego trybu życia. Piknik tego dnia przybierze formę targów, więc mieszkańcy Turku i okolic będą mogli odwiedzić stoiska ze zdrową, naturalną żywnością czy kosmetykami, skorzystać z porad wizażystek, dowiedzieć się czegoś o grach fabularnych i towarzyskich, medycynie naturalnej oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zdecydowanie nie należy przegapić pokazu aerobiku i sztuk walki, zajęć z jogi dynamicznej oraz Nordic Walking. W sobotę odbędzie się także finał konkursu Metamorfozy, skierowanego dla kobiet pragnących odmienić swoje oblicze. Walka o nagrody toczyć się będzie także w takich konkurencjach, jak Otwarte Mistrzostwa Turku w Jeździe na Deskorolce i podczas rywalizacji o miano twórcy najlepszej sałatki lub soku z owoców.

reklama

Osobom z celnym okiem i ciągotami do bezkrwawych łowów dana będzie okazja do sprawdzenia swych umiejętności. Wyzwaniem będzie trafienie paintballowym markerem do rogów tura. Zainteresowanie wzbudzą również dmuchane zamki, zjeżdżalnie i trampoliny.

Niedziela wieńcząca Piknik Rodzinny „COOLTUR” będzie utrzymana w konwencji lat 80, a turkowianie zaśpiewają wspólnie kultową "Autobiografię" Perfectu. Mocnym punktem wydarzenia będzie impreza kulinarna. W pamięci wielu osób są jeszcze "Mistrzostwa Turku w Gotowaniu Żurku", ale w tym roku rywalizacja oparta będzie na przygotowaniu innej potrawy.

Tematem przewodnim wydarzenia będzie konkurowanie trzyosobowych drużyn o tytuł „Mistrza pierogów Turku” w ramach konkursu „Pierogi na Tura Rogi”. Patronem mistrzostw oraz ich uczestnikiem będzie firma Zesiuk – znany producent pierogów oraz mrożonek – a w pichceniu wezmą udział włodarze Turku oraz wszyscy chętni mieszkańcy miasta i całego powiatu tureckiego. Niedziela to również zawody "Silny jak Tur" czyli przeciąganie samochodu 4x4 Ekipy Marcina Frątczaka.

AW, MD

Takiego Pikniku jeszcze nie było! - Konkursy w ramach Pikniku Cooltur

Podobne artykuły

Piknikiem Rodzinnym rozpoczęli wakacje w Rogowie.

Piknikiem Rodzinnym rozpoczęli wakacje w Rogowie.

29-06-2019

"Powiatanie lata" w najbliższy weekend. Zabierz...

11-06-2019
Po raz trzeci w Turku odbył się Piknik Rodzinny...

Po raz trzeci w Turku odbył się Piknik Rodzinny...

10-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama