wtorek 07 lipca 2020

Estery, Kiry, Rudolfa

reklama

Gotuj z fantazją, zostań Mistrzem pierogów Turku

Gotuj z fantazją, zostań Mistrzem pierogów Turku - Źródło: sxc.hu / Alex Bruda
Źródło: sxc.hu / Alex Bruda 

Masz dość grymaszących przy obiedzie domowników, którzy nie doceniają twojego kunsztu kulinarnego? Na studiach w akademiku spod twoich rąk wychodziły potrawy, o których nie śniło się filozofom? Chcesz udowodnić, że pichcący w Turku i okolicy są w porównaniu z tobą cieniutcy, jak smak zupki chińskiej? Nadarza się ku temu doskonała okazja, gdyż Piknik Rodzinny "COOLTUR" uświetni konkurs "Pierogi na Tura Rogi".

Wakacyjnemu Festivalowi Kultury i Sztuki Ulicznej "SCABB 2012" w tym roku towarzyszyć będzie w dniach 11-12 sierpnia Piknik Rodzinny "COOLTUR". Mocnym punktem wydarzenia będzie jej część kulinarna. W pamięci wielu osób są jeszcze "Mistrzostwa Turku w Gotowaniu Żurku", ale w tym roku rywalizacja oparta będzie na przygotowaniu innej potrawy. Trzyosobowe drużyny powalczą o tytuł "Mistrza pierogów Turku" w ramach konkursu "Pierogi na Tura Rogi". Patronem mistrzostw oraz ich uczestnikiem będzie firma Zesiuk – znany producent pierogów oraz mrożonek – a w pichceniu wezmą udział zaproszeni goście oraz wszyscy chętni mieszkańcy miasta i całego powiatu tureckiego.

reklama

Na czym polegać będzie kulinarne starcie? W dużej mierze kluczem do sukcesu będzie nie tylko wyczucie smaku, ale i fantazja. Uczestnicy otrzymają potrzebne do przyrządzenia jedzenia produkty – te dostarczy właśnie firma Zesiuk – ale będą musieli jeszcze umieć z nich jak najlepiej skorzystać. Przed lokalnymi mistrzami wałka i rondla postawione zostanie zadanie stworzenia jak najbardziej interesujących, finezyjnych, zaskakujących swym kształtem pierogów. Krótko mówiąc – kto połączy smak i dobry humor  z wysmakowaną formą posiłku może liczyć na wygraną.

Wydarzenie będzie okraszone konkursami i nagrodami.
Firma Zesiuk pomyślała o wszystkich. Impreza skierowana jest do całych rodzin. Dziadków, babcie i rodziców wraz z dziećmi zaprasza na „Ucztę Pierogową”. Wszystko w tonie dobrej zabawy i konkursów dla dzieci, w których nagrodami będą wspaniałe lody i nie tylko.

Na koniec zabawy zapraszamy wszystkich na koncert muzyki miłej i przyjemnej przy której jeszcze nikomu nie udało się stać spokojnie a mianowicie dobry Polski blues w wykonaniu zespołu Mietek Blues Band. Usłyszymy stare dobre światowe standardy.

reklama

Zgłoszenia, koniecznie z dopiskiem "Pierogi na Tura Rogi", można słać na adres konkurs@turek.net.pl. Ilość miejsc jest ograniczona.

AW

Podobne artykuły

Sukces Agaty Drabiny - Mobilna Pracownia...

Sukces Agaty Drabiny - Mobilna Pracownia...

14 maj.
Miłośnicy Dziejów i Tradycji Regionu w...

Miłośnicy Dziejów i Tradycji Regionu w Kawęczynie...

4 mrz.
Turkowski PUP nagrodzony za dobrą pracę.

Turkowski PUP nagrodzony za dobrą pracę.

30 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama