niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

5°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Taniec, liryka i lampka wina

Taniec, liryka i lampka wina
 

Tegoroczny SCABB i Piknik Rodzinny „COOLTUR” już niebawem, a najbliższe pełne emocji i atrakcji tygodnie zapoczątkuje niezwykle wydarzenie. Tą gratką dla koneserów „krainy łagodności” będzie benefis Lecha Lamenta i Jadwigi Marioli Jankowskiej, który w sobotę gościć będzie na dziedzińcu Muzeum Rzemiosła Tkackiego.

Jak zauważa odpowiedzialny za przedsięwzięcie Jacek Sulkowski, Festival Kultury i Sztuki Ulicznej „SCABB” ciągle się rozwija, dlatego też impreza zagwarantuje atrakcje nie tylko dla fanów hip-hopu.  Dowodem na to, że dzięki działaniom Stowarzyszenia „Przystań” w najbliższych dniach każdy miłośnik sztuki znajdzie coś dla siebie jest wydarzenie, które rozpocznie się w dniu 4 sierpnia o godz. 20:00.

reklama

Podczas benefisu Lecha Lamenta i Jadwigi Marioli Jankowskiej będzie można między innymi zapoznać się z nowymi dokonaniami twórców czyli tomikami „Winowajca Księżyc” i „Wiosenne przebudzenia”. Jeśli jednak ktoś myślałby, że sobotni event będzie najzwyklejszym spotkaniem z literaturą, były w dużym błędzie. Benefis połączy w swej formule rozmaite elementy sztuki wysokiej, więc jego goście zobaczą obrazy, grafiki czy też posłuchają poezji śpiewanej w wykonaniu pierwszego barda ziemi turkowskiej – Jerzego Kellera, kontynuatora tego nurtu – Pawła Grabary i Sylwii Foryńskiej.  O niezwykłości imprezy świadczy fakt, iż zainteresowani  zobaczyć będą mogli taneczne interpretacje wierszy o miłości. Jak zapewniają Organizatorzy, para tancerzy czyli Joanna Śmigielska i Patryk Krajewski oprą swój występ nie na przygotowanych i utartych schematach, ale na improwizacji i oddaniu się muzyce rodem z „krainy łagodności”.

Spotkanie na dziedzińcu odnowionego muzeum będzie okazją do refleksji, obcowania ze sztuką, kontemplacji i rozmowy. Procesom tym na pewno nie przeszkodzi wypita przy blasku księżyca lampka wina. - Nie było w Turku jeszcze takiego poetyckiego eventu - mówi Jacek Sulkowski.

AW

Podobne artykuły

Gmina Turek. Sobotni piknik rodzinny...

Gmina Turek. Sobotni piknik rodzinny zintegrował...

10 sierp.
Lubisz hip hop? Ruszaj na RAP AIR FESTIWAL do...

Lubisz hip hop? Ruszaj na RAP AIR FESTIWAL do...

5 sierp.
Rowerowo i rodzinnie! Przed nami aktywny weekend!

Rowerowo i rodzinnie! Przed nami aktywny weekend!

10 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama