niedziela 01 sierpnia 2021

Jarosława, Justyny, Nadziei

18°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Taniec, liryka i lampka wina

Taniec, liryka i lampka wina
 

Tegoroczny SCABB i Piknik Rodzinny „COOLTUR” już niebawem, a najbliższe pełne emocji i atrakcji tygodnie zapoczątkuje niezwykle wydarzenie. Tą gratką dla koneserów „krainy łagodności” będzie benefis Lecha Lamenta i Jadwigi Marioli Jankowskiej, który w sobotę gościć będzie na dziedzińcu Muzeum Rzemiosła Tkackiego.

Jak zauważa odpowiedzialny za przedsięwzięcie Jacek Sulkowski, Festival Kultury i Sztuki Ulicznej „SCABB” ciągle się rozwija, dlatego też impreza zagwarantuje atrakcje nie tylko dla fanów hip-hopu.  Dowodem na to, że dzięki działaniom Stowarzyszenia „Przystań” w najbliższych dniach każdy miłośnik sztuki znajdzie coś dla siebie jest wydarzenie, które rozpocznie się w dniu 4 sierpnia o godz. 20:00.

reklama

Podczas benefisu Lecha Lamenta i Jadwigi Marioli Jankowskiej będzie można między innymi zapoznać się z nowymi dokonaniami twórców czyli tomikami „Winowajca Księżyc” i „Wiosenne przebudzenia”. Jeśli jednak ktoś myślałby, że sobotni event będzie najzwyklejszym spotkaniem z literaturą, były w dużym błędzie. Benefis połączy w swej formule rozmaite elementy sztuki wysokiej, więc jego goście zobaczą obrazy, grafiki czy też posłuchają poezji śpiewanej w wykonaniu pierwszego barda ziemi turkowskiej – Jerzego Kellera, kontynuatora tego nurtu – Pawła Grabary i Sylwii Foryńskiej.  O niezwykłości imprezy świadczy fakt, iż zainteresowani  zobaczyć będą mogli taneczne interpretacje wierszy o miłości. Jak zapewniają Organizatorzy, para tancerzy czyli Joanna Śmigielska i Patryk Krajewski oprą swój występ nie na przygotowanych i utartych schematach, ale na improwizacji i oddaniu się muzyce rodem z „krainy łagodności”.

Spotkanie na dziedzińcu odnowionego muzeum będzie okazją do refleksji, obcowania ze sztuką, kontemplacji i rozmowy. Procesom tym na pewno nie przeszkodzi wypita przy blasku księżyca lampka wina. - Nie było w Turku jeszcze takiego poetyckiego eventu - mówi Jacek Sulkowski.

AW

Podobne artykuły

Czas na książkę:

Czas na książkę: "Przez czas i przestrzeń" - warty...

01-08-2019
Czas na książkę:

Czas na książkę: "Duma i uprzedzenie" - klasyk...

24-07-2019
Piknikiem Rodzinnym rozpoczęli wakacje w Rogowie.

Piknikiem Rodzinnym rozpoczęli wakacje w Rogowie.

29-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama