niedziela 08 grudnia 2019

Delfiny, Marii, Wirginiusza

reklama

Turek żyje „SCABB’em”

Turek żyje „SCABB’em” - Ojciec Dyrektor SCABB'u oraz instruktorka tańca Dżołi / Fot. E. Grabowska
Ojciec Dyrektor SCABB'u oraz instruktorka tańca Dżołi / Fot. E. Grabowska 

Już od kilku lat Turek w sierpniu staje się jednym z miast najbardziej kipiących energią. Energią młodych ludzi, którzy ściągają tu z całego kraju, by wziąć udział w Festiwalu Kultury i Sztuki Ulicznej „SCABB”. 7. edycja festiwalu właśnie zbliża się ku wielkiemu finałowi.

Mistrzostwa w jeździe na deskorolce, graffiti i wielkoformatowe malarstwo, koncerty, jamy, taniec, beatboxowe bitwy i rodzinny piknik. Do tego warsztaty taneczne, teatralne, deskorolkowe, beatboxowe, dziennikarskie i DJ-sko producenckie. A wszystkie prowadzone przez ekspertów. Na koniec spektakl będący podsumowaniem tych zajęć. To tylko część wydarzeń towarzyszących tegorocznemu SCABB’owi. Wszystkich nie sposób wymienić, bo część z nich rodzi się po prostu spontanicznie.

reklama

Stowarzyszenie „Przystań”, a właściwie jeden człowiek, dyrektor festiwalu Jacek Sulkowski – sprawca tego całego zamieszania – po raz kolejny przeszedł sam siebie. Po ubiegłorocznym wielkim sukcesie imprezy wydawało się, że lepszej zrobić się nie da. A jednak.

W tym roku poszerzono formułę festiwalu o warsztaty DJ-sko producenckie, które prowadzą wicemistrzowie świata DJ Czarny i Tas oraz warsztaty teatralne prowadzone przez aktorkę Martynę Kubiak. Po raz pierwszy na festiwalu pojawiła się też poezja śpiewana - na dziedzińcu Muzeum Rzemiosła Tkackiego odbył się benefis pary poetów Lecha Lamenta oraz Marioli Jadwigi Jankowskiej.

Po raz drugi odbył się dwudniowy Piknik Rodzinny ”Cooltur”, który łączył w sobie zawody kulinarne, sportowe i atrakcje muzyczne oraz konkursy z nagrodami. Wszystkie te wydarzenia okazały się strzałami w „10”. A przed nami jeszcze jedno – spektakl pt. „Człowiek współczesny, czyli Ja”. Będzie to mieszanka pięciu stylów tanecznych, beatboxu, teatru, muzyki granej na żywo, podkreślona ogniem i wodą. Przedstawienie turkowianie zobaczą bezpłatnie ostatniego dnia festiwalu, 19 sierpnia.

reklama

„Przystań” zadbała także o promocję Turku jako „miasta w klimacie Mehoffera”. Dzięki dotacji Gminy Miejskiej Turek oraz Stowarzyszenia „Przystań” powstał drugi w mieście wielko powierzchniowy obraz, tzw. mural. Tym razem „płótnem” dzieła stała się ściana szczytowa bloku przy ulicy P.O.W. Autorem obrazu jest Robert Proch.

Festiwal Kultury i Sztuki Ulicznej „SCABB 2012” odbywa się między innymi dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Miejskiej Turek.

Ł. Maciejewski

Podobne artykuły

Powstał nowy mural na budynku Miejskiej...

Powstał nowy mural na budynku Miejskiej Biblioteki...

29 lip.
Malanów: Kolejny plener malarski przed nami

Malanów: Kolejny plener malarski przed nami

07-08-2018
Wernisaż:

Wernisaż: "Świat malowany w akwareli"

19-01-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama