sobota 16 stycznia 2021

Mascelego, Walerii, Włodzimierza

reklama

Bibliotheca Turcoviana w hołdzie Smorawińskiemu

Bibliotheca Turcoviana w hołdzie Smorawińskiemu
 

Gen. Mieczysław Smorawiński to postać silnie związana z naszym miastem, przede wszystkim ze względu na powiązania rodzinne. Obok bycia patronem jednej ze szkół podstawowych w Turku, stanie się także bohaterem najnowszej pozycji wydanej w serii Bibliotheca Turcoviana.

Książka poświęcona gen. Mieczysławowi Makaremu Smorawińskiemu to dzieło wybitnego polskiego historyka, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego – Grzegorza Mazura, które swoimi tekstami dopełnili Tadeusz Krokos i Beata Grzelka. Wspólnie stworzyli publikację, w której czytelnicy znajdą najważniejsze informacje o generale, jego życiu – tym prywatnym, ale i zawodowym, męczeńskiej śmierci w Katyniu, ale także o jego powiązaniu z Turkiem i Kaliszem.

reklama

Najnowsze ”dziecko” serii wydawniczej Bibliotheca Turcoviana zainteresować powinno zarówno regionalistów, ze względu na informacje dotyczące związków generała z Turkiem i Kaliszem, historyków, dzięki bogatemu materiałowi opisującemu jego losy w trakcie pierwszej i drugiej wojny światowej, ale także wszystkich patriotów – bowiem jest to historia o człowieku, który dla swojego kraju zrobił i poświęcił naprawdę dużo.

Wszystkich zainteresowanych książką „Mieczysław Smorawiński. Syn ziemi turkowskiej i kaliskiej” zapraszamy na uroczystą promocję, która odbędzie się 21 września o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku. Spotkanie w budynku, której patronem jest gen. Smorawiński będzie okazją nie tylko do zakupu najnowszej publikacji serii wydawniczej Bibliotheca Turcoviana, ale także do porozmawiania z jej autorem, prof. Grzegorzem Mazurem. W uroczystości udział wezmą także: rodzina gen. Smorawińskiego oraz wojskowi związani z jednostkami, w których ważną rolę odegrał bohater książki.

Na promocję zapraszają Rada Miejska, Burmistrz Miasta Turku oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku.

Podobne artykuły

Zobacz jak oni czytają

Zobacz jak oni czytają

03-12-2020
Wideo:

Wideo: "Turek wczoraj i dziś" czyli filmowa...

02-12-2020
Wideo: Drugie miejsce w konkursie filmowym...

Wideo: Drugie miejsce w konkursie filmowym PATRIA...

01-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama