środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Dali 90 tys. na Nową

Dali 90 tys. na Nową
 

W Turku trwa aktualnie remont powiatowej ul. Nowej i wiele wskazuje na to, że nie tylko kierowcy, ale i piesi będą zadowoleni z jego efektu. W czwartkowy wieczór radni miejscy zdecydowali o wsparciu prac znacznymi środkami finansowymi.

W planie obrad XXI sesji Rady Miejskiej Turku znalazł się punkt, poświęcony podjęciu uchwały w  sprawie udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej na rok 2012 powiatowi tureckiemu na remont chodnika przy ul. Nowej. Owo wsparcie to 90 000 zł. W uzasadnianiu uchwały stwierdzono, iż dbałość o stan ul. Nowej jest wprawdzie zadaniem powiatu, ale ewentualny remont chodnika poprawiłby bezpieczeństwo mieszkańców Turku.

reklama

Nim jeszcze nadszedł czas opowiedzenia się „za” lub „przeciw”, głos w kwestii udzielenia powiatowi wsparcia zabrał Adrian Wielogórski. – Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy spowodowali, że na dzisiejszej sesji znalazł się projekt uchwały, dotyczącej ul. Nowej i dofinansowania chodnika. Dziękuję w imieniu mieszkańców, jak i Samorządu Mieszkańców Osiedla nr 1  wszystkim tym, którzy chodzili wkoło tego. Myślę, że ziści się marzenie ludzi, którzy tam mieszkają – mówił radny Wielogórski.

Projekt Uchwały zaopiniowały pozytywnie Komisje Komunalna oraz Budżetowa. W drodze głosowania radni miejscy przyjęli go jednogłośnie.

Na ul. Nowej trwają już prace remontowe, wyczekiwane przez długi czas przez wielu lokalnych zmotoryzowanych. Ogłoszony przez Zarząd Dróg Powiatowych w Turku przetarg na remont tejże ulicy zakończył się podpisaniem w dniu 27 sierpnia umowy ze zwycięską firmą. Triumfatorem postępowania, które dotyczyło prac na liczącym ok. 380 metrów odcinku ul. Nowej, został oferent doskonale znany w branży budowlano/deweloperskiej. Zwycięzcą przetargu nieograniczonego okazała się Skansa SA (Odział Budownictwa Inżynieryjnego w Poznaniu).

reklama

AW

Dali 90 tys. na Nową

Podobne artykuły

Słyszałeś? Reaguj, pamiętaj! - akcja...

Słyszałeś? Reaguj, pamiętaj! - akcja profilaktyczna...

30-10-2019
Uwaga na oszustów wyłudzających pieniądze...

Uwaga na oszustów wyłudzających pieniądze metodą "na...

15-10-2019
Weź udział w konkursie i wygraj czujkę tlenku...

Weź udział w konkursie i wygraj czujkę tlenku węgla!

06-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama