środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

TS przyznało stypendia

TS przyznało stypendia
 

W miniony wtorek w auli ZSO w Turku grupę uczniów lokalnych szkół średnich uroczyście, podczas spotkania z senatorem Ireneuszem Niewiarowskim, wyróżniono stypendiami Towarzystwa Samorządowego. Nim to nastąpiło, zdolna młodzież zapoznała się – chcąc nie chcąc – z szeregiem informacji, dotyczących kanalizacji czy spotkania sołtysów w Uniejowie.

Wręczenie stypendiów w dniu 18 września poprzedziła konferencja prasowa, w czasie której po prawicy senatora zasiadł wójt Gminy Turek. Karol Mikołajczyk miał szczególne powody do zadowolenia, gdyż kilka godzin wcześniej uroczyście zainaugurował działanie bardzo ważnego obiektu sportowego. – Dokonaliśmy otwarcia hali sportowej, której budowę w Słodkowie rozpoczęliśmy we wrześniu 2010 roku. Inwestycja ta kosztowała nas czyli Gminę Turek ponad 4 miliony złotych, z czego - tu także podziękowania dla pana senatora - milion złotych udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu. (…) Będziemy się także starali o odzyskanie VAT-u, więc jest realna szansa na to, że tak naprawdę ta sala będzie nas kosztować około 2 milionów złotych – mówił wójt Mikołajczyk.

reklama

Korzystając z okazji, włodarz Gminy Turek postanowił podczas konferencji naświetlić proces trwających starań o budowę kanalizacji w kilku miejscowościach jego samorządu. – W maju tego roku samodzielnie złożyliśmy wniosek w ramach krajowego konkursu, w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na budowę kanalizacji w miejscowościach Cisew, Żuki, Słodków Kolonia i Obrzębin. (…) Póki co jesteśmy na liście rezerwowej, ale Ministerstwo Środowiska prowadzi działania, aby wszystkie projekty z tej listy uzyskały status podstawowy – mówił wójt dodając, iż projekt Gminy Turek jest jedynym w skali Wielkopolski, co dodatkowo zwiększa jego szansę na pomyślną realizację. – W grę wchodzi dotacja na poziomie ok. 11 milionów złotych.

W dalszej części konferencji senator Niewiarowski podzielił się z zebranymi w licealnej auli informacjami dotyczącymi np. finału Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym czy też swego uczestnictwa w walnym zjeździe TS i Rady Krajowej KSS. We wrześniu b.r. sołtysi z całego kraju przybyli właśnie do pobliskiego Uniejowa, by np. przyjąć stanowisko dotyczące nowelizacji ustawy o Funduszu Sołeckim itp.

Po zakończeniu konferencji prasowej nadszedł wreszcie moment, na który czekali zgromadzeni w licealnych murach uczniowie, ich opiekunowie oraz nauczyciele. Na rok 2012/2012 Towarzystwo Samorządowe przyznało w powiecie tureckim aż 52 stypendia (ogółem na kilka wielkopolskich powiatów rozdysponowano 109 stypendiów). We wtorek wyróżniona taką formą nagrody za trud wkładany w naukę została młodzież kształcąca się w szkołach średnich -  4 uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Turku, 2 uczniów Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich i jedna osoba, uczęszczająca do  Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Młodym  i zdolnym stypendia (1000 zł w skali roku) wręczyli senator Niewiarowski oraz dyrektorzy ich szkół. Taka forma wsparcia finansowego (w kwocie 600-700 zł rocznie) trafi także do 45 uczniów gimnazjów z terenu powiatu tureckiego.

AW
 

2
3
4
5
6
8

Podobne artykuły

Wideo: Koncert Operetkowy na zakończenie V...

Wideo: Koncert Operetkowy na zakończenie V Edycji...

17-08-2020
Wieczór z operetką

Wieczór z operetką

11-08-2016
Najpiękniejsze arie i duety w MDK

Najpiękniejsze arie i duety w MDK

09-02-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama