piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Skąd się biorą dzieci? – Z hipermarketu!

Skąd się biorą dzieci? – Z hipermarketu!
 

Tak na pytanie Grzegorza Kasdepke odpowiadały warszawskie przedszkolaki. Co ciekawe – zapytane o bliźniaki – stwierdzały, że była dobra promocja.

Jeden z najpopularniejszych obecnie autorów książek dla dzieci i młodzieży spotkał się w Turku z trochę starszymi czytelnikami w poniedziałek, 24 września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. Na to samo pytanie zadane wśród, uczestniczących w spotkaniu, uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, padła odpowiedź: - „Z brzucha”. A temat ten został poruszony w nawiązaniu do książki pt. Horror! Czyli skąd się biorą dzieci, w której prostymi słowami Grzegorz Kasdepke wyjaśnia tę, wprowadzającą czasami rodziców w zakłopotanie, kwestię.

reklama

Wesoła atmosfera utrzymywała się podczas całego spotkania, a w szczególności przy prezentacji podwójnej książki: Gdybym był dziewczynką autorstwa Grzegorza Kasdepke, a trzymanej odwrotnie Gdybym była chłopcem Anny Onichimowskiej. Tu pobudzona została fantazja oraz wzrosła aktywność dzieci, które miały powiedzieć, co zmieniłoby się w ich życiu, gdyby urodzili się przeciwnej płci. Było też trochę o romansach dla najmłodszych, o książkach wydanych dawniej(Kacperiada, Bon czy ton, Co to znaczy..., seria o Kubie i Bubie) oraz najnowszych (Poradnik hodowcy aniołów, W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko).

Na zakończenie spotkania przyszedł czas na serię pytań do autora, autografy i pamiątkowe zdjęcie.

Emilia Kaźmierczak

Podobne artykuły

Biblioteka w Dobrej z dofinansowaniem w ramach...

Biblioteka w Dobrej z dofinansowaniem w ramach...

10 wrz.
Zobacz jak oni czytają

Zobacz jak oni czytają

03-12-2020

"Książka na wynos" w turkowskiej bibliotece

16-11-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama