sobota 16 listopada 2019

Edmunda, Marii, Marka

reklama
Wzorek

Do LPS-u lgnie byle kto?

Do LPS-u lgnie byle kto?
 

Mniej więcej do takich drastycznych wniosków można by dojść, słuchając ostrych wypowiedzi Ryszarda Bartosika, dotyczących Lokalnego Porozumienia Samorządowego. Radny z gminy Kawęczyn podczas XXII Sesji Rady Powiatu Tureckiego nie miał nic dobrego do powiedzenia na temat rozwijającego się stowarzyszenia, a Władysław Karski zastanawiał się, skąd taka nagonka na członków LPS-u.

Podczas środowej sesji oficjalnie ogłoszono, że także i przy Radzie Powiatu powstał klub radnych Lokalnego Porozumienia Samorządowego. Jego członkami są: Władysław Karski, Krystian Krawczyk, Andrzej Wojtkowiak i Aleksander Zielony. Funkcja przewodniczącego klubu przypadła w udziale ostatniemu z wymienionych. Sprawa LPS została poruszona także przez Ryszarda Bartosika, który pytał, czy włodarzowi powiatu nie przeszkadza, że członkinią stowarzyszenia jest  także radca prawny starostwa. Sprawiło to, że głos musiał zabrać wicestarosta.

reklama

Powiem tak... odkąd założyliśmy Lokalne Porozumienie Samorządowe, to wokół niego rozpętała się - użyję takiego słowa - swoista nagonka. Gdzieś tam w prasie też byliśmy opisywani. Powiem w ten sposób - nie jesteśmy żadną partią polityczną, nie utożsamiamy się i nie sympatyzujemy z ugrupowaniami politycznymi. Ludzie potrzebują szansy działania. Z tego względu powstało to stowarzyszenie – mówił Władysław Karski.

Wicestarosta nie ograniczył się jednak tylko do tego typu wyjaśnień, ale miał też dla samorządowca z Kowali Pańskich konkretną propozycję: – Nie robiliśmy jeszcze żadnych konferencji, nie pisałem żadnego artykułu, działamy sobie skromnie. Deklaracje członków spływają. Myślę, że nie ma nic złego w  tym, że LPS powstał. (…) Namawiam pana - niech pan zrezygnuje z tego politykowania i dociekania. Proszę się o nas nie martwić, no chyba, że chce pan pomóc. Zapraszam, możemy na spokojnie o tym porozmawiać. Wówczas może pan wypełnić deklarację i zostać członkiem Lokalnego Porozumienia Samorządowego – mówił do Ryszarda Bartosika Władysław Karski, a jego słowa ciężko było brać całkiem na serio.

Apeluję, aby nie namawiać mnie do wstępowania do jakichś organizacji. Musiałbym złamać pewną zasadę, a ona brzmi tak - z byle kim się nie zadaję, po prostu. Tak to wygląda – powiedział Ryszard Bartosik.

AW

Do LPS-u lgnie byle kto?

Podobne artykuły

Wideo: Wystartowała Miejsko-Gminna Liga Piłki...

Wideo: Wystartowała Miejsko-Gminna Liga Piłki Halowej

4 list.
Halowy Turniej Charytatywny dla WOŚP w Słodkowie

Halowy Turniej Charytatywny dla WOŚP w Słodkowie

14 st.
Wideo: Uroczysty apel, wspólne śpiewanie hymnu...

Wideo: Uroczysty apel, wspólne śpiewanie hymnu oraz...

09-11-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama