piątek 25 czerwca 2021

Łucji, Witolda, Wilhelma

19°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Z konferencji posła Tomaszewskiego

Z konferencji posła Tomaszewskiego
 

Grudzień to dobry czas na dokonywanie podsumowań, więc także Tadeusz Tomaszewski w środowe popołudnie przedstawił lokalnym dziennikarzom sprawozdanie ze swej działalności za okres ostatnich 12 miesięcy. Parlamentarzysta nie omieszkał także wspomnieć o jakości pracy innych posłów, ot chociażby Adama Hofmana, który stroni od pojawiania się na mównicy sejmowej.

Rzecz jasna konferencja nie była poświęcona jedynie wspominaniu wydarzeń ostatnich kilkunastu miesięcy, ale też zagadnieniom jak najbardziej aktualnym. Tadeusz Tomaszewski podczas środowego spotkania mówił m.in. o trudnej dla wielu samorządów kwestii ustawy "śmieciowej". Parlamentarzysta w swej wypowiedzi nawiązał do sprawy, która w sposób szczególny dotyczy także Turku, gdyż miejscy radni uchwałą wyodrębnili w PGKiM spółkę, która miałaby zajmować się śmieciami. –  W tej chwili część samorządów zdecydowała się nawet na złożenie wniosków do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie możliwości powierzania bez przetargu własnym firmom komunalnym całej operacji, związanej ze zbieraniem i przetwarzaniem śmieci. W tej sprawie klub poselski SLD złożył projekt nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Chcielibyśmy stworzyć gminom taką możliwość prawną. Poseł mówił także o tym, że Sojusz Lewicy Demokratycznej przygotował projekt nowelizacji ustawy o zatrudnieniu i instrumentach rynku pracy, który przewiduje także kilka nowych, interesujących rozwiązań.

reklama

Tadeusz Tomaszewski miał też kilka krytycznych uwag, dotyczących działań polityków Prawa i Sprawiedliwości. – Bardzo ubolewam, jeśli chodzi o zachowanie PiS w pracach Komisji Nadzwyczajnej, jeśli chodzi o obywatelski projekt nowelizacji ustawy o sądach. Krótko mówiąc ten projekt dawał nadzieję, że od 1 stycznia nie wejdzie rozporządzenie ministra sprawiedliwości o reorganizacji sądów. Kiedy odbyło się pierwsze spotkanie po wyborach, a następnie praca, część posłów PiS-u po prostu nie przyszła. Znaczna część parlamentarzystów, która pracuje w tej komisji, odbiera to jako ciche porozumienie z ministrem sprawiedliwości, aby nie prowadzić tych prac do czasu rozstrzygnięcia wniosku w Trybunale Konstytucyjnym.

Jak wynika z zaprezentowanego dziennikarzom sprawozdania z działalności posła Tomaszewskiego (oraz jego biura parlamentarno-samorządowego), w okresie od 8 listopada 2011 roku do 13 listopada 2012 roku polityk wygłosił 89 wystąpień, złożył 258 interpelacji, 89 zapytań poselskich i 13 oświadczeń, zadał 4 pytania w sprawach bieżących. Jednocześnie parlamentarzysta nie miał nic dobrego do powiedzenia na temat poczynań posła Adama Hofmana, który został wybrany do Sejmu właśnie w naszym okręgu. – Główny tłumacz języka Jarosława Kaczyńskiego, pan poseł Hofman, nie zabrał ani razu głosu z trybuny sejmowej. Mogę powiedzieć tak - jest na etacie PiS-u za pieniądze wyborców. To też pozostaje taki dylemat, jak lokalni wyborcy podejmują decyzje – zauważył Tadeusz Tomaszewski.

AW

Z konferencji posła Tomaszewskiego

Podobne artykuły

Wideo:

Wideo: "To jest zamach na niezależność OSP". Lewica...

25 maj.
Wideo: Konferencja Lewicy z udziałem Posła...

Wideo: Konferencja Lewicy z udziałem Posła Tadeusza...

13 mrz.
Wideo:

Wideo: "Piknik dla Przyszłości" z Tomaszem Trelą....

13-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama