niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Sukces "Szpilki" na szczeblu ogólnopolskim

Sukces
 

III miejsce z 9. Ogólnopolskiego Konkursu Teatrów Młodzieżowych, MELPOMENA 2012  przywiózł teatr „Szpilka”, a Marta Gomułka i Wiktoria Donart otrzymały wyróżnienia aktorskie za rolę Chochlika i Królowej . To kolejny sukces w historii grupy teatralnej ze Szkoły Podstawowej nr  1 w Turku.

Zmagania 13 teatrów zakwalifikowanych do konkursu  z całej Polski (wybranych spośród 35 zgłoszeń) trwały od 22 do 24 listopada. Były to teatry  licealne, gimnazjalne i dwa ze szkoły podstawowej. W Środzie Wielkopolskiej zespół pokazał przedstawienie pt. „Krzywa bajka”. W jury konkursowym zasiedli aktywni twórcy kultury poznańskiej, a imprezę dofinansowano ze środków unijnych. Uczestnicy przeglądu skorzystali również z warsztatów teatralnych prowadzonych przez Agatę Jasińską - warsztat pracy z ciałem - oraz z wielu dodatkowych atrakcji. Uczestnicy wzięli udział w „Wieczorze IMPRO” – szczególny warsztat i „mocna dawka zdrowego śmiechu” polegający na tworzeniu krótkich improwizowanych scenek. Ta niezwykła zabawa znakomicie rozwija wyobraźnię młodego człowieka, a przy okazji bawi. Uczestnikom wręczono oryginalne i niepowtarzalne koszulki z logo Melpomeny.

reklama

Tegoroczna „Melpomena” to przedstawienia na bardzo wysokim poziomie, niepowtarzalny klimat, to jeden z najciekawszych konkursów teatralnych w Polsce. W ręce najwyżej ocenionych teatrów powędrowały 4 unikatowe statuetki. Każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju, wykonana w nieco inny sposób. Teatr „Szpilka” przywiózł jedną z nich. Jest to duże osiągnięcie, ponieważ znalazł się w gronie zespołów licealnych - z Oświęcimia, z Krakowa i z Wrześni - jako jedyny zespół ze szkoły podstawowej i najmłodszy na MELPOMENIE.

W spektaklu pt.  „Krzywa bajka” występują: Zuzia Abramowicz, Zosia Bąk, Monika Chełminiak, Ola Dzikowska, Marta Gomułka, Weronika Janiak, Gabrysia Kolenda, Zuzia Pełczyńska, Martyna Piwońska, Julia Rygiel, Maciej Śliwiński, Wiktoria Trojan, Oliwia Walas, Iza Rafalska, Hubert Rosicki, Andrzej Kałużny,  Wiktoria Donart i Agata Wąsikowska. Opieka artystyczna: Aldona Piwońska, Izabela Ochota i Ewa Pawlak.

Tekst i foto: materiał prasowy SP1

Podobne artykuły

Ekologiczny czerwony kapturek w Brudzewie

Ekologiczny czerwony kapturek w Brudzewie

24 sierp.
Weekend z OTOP: Bajka o Kopciuszku

Weekend z OTOP: Bajka o Kopciuszku

20 maj.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko

Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko "O Krzysiu co...

19 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama