Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

20°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Młodzi, ambitni, nieustannie aktywni

Młodzi, ambitni, nieustannie aktywni - Fot. A.Wszędybył
Fot. A.Wszędybył 

Wyjazdy do stolicy, udział w konwencji partii Jarosława Kaczyńskiego oraz w imprezach patriotycznych i kulturalnych – między innymi taką aktywnością pochwalić mogą się członkowie Forum Młodych PiS. W piątkowe popołudnie przedstawiciele turkowskiej „młodzieżówki” Prawa i Sprawiedliwości podsumowali swoje działania, prowadzone w okresie ostatnich sześciu miesięcy.

Zebranych w lokalnej siedzibie PiS dziennikarzy powitali Filip Nowakowski i Szymon Kmieciak. Panowie podzielili się z przedstawicielami mediów szczegółami dotyczącymi swej działalności. Uczestnicy spotkania usłyszeli, że pełnomocnik Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w powiecie tureckim miał m.in okazję spotkać się z ubiegającym się o fotel prezydenta USA gubernatorem Mitem Romneyem, podczas jego wizyty w Polsce. Osoby skupione wokół FM PiS brały również udział w otwarciu wystawy "Warto być Polakiem". Młodzi pasjonaci polityki uczestniczyli także we wrześniowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości oraz przeszli w marszu "Obudź się Polsko". Jesienią przeprowadzona została także akcja informacyjna, mająca na celu m.in. wyrażenie sprzeciwu wobec działań rządu Donalda Tuska.

reklama

W dniu 13 grudnia w Turku odbył się „Marsz Pamięci” - hołd złożony osobom, które zdobyły się na wiele poświeceń po to, by możliwe było zbudowanie wolnej Polski. Wśród uczestników pochodu można było wypatrzeć także członków FM PiS. – Telewizja, internet, radio, prasa, rodzina, opowieści bliskich - myślę, że wszystko po trochu kształtuje człowieka. Myślę, że ja i Szymon jesteśmy osobami z taką świadomością historyczną. Uważam, że sprawy teraźniejsze są ważne, ale o rocznicach trzeba pamiętać. Taka amnezja nie jest to nic dobrego - nic, co by komukolwiek służyło, chyba, że ktoś ma coś do ukrycia. Dla nas jest to oczywiste, że takie święta i rocznice trzeba czcić – tłumaczył żywe zainteresowanie historią Polski Filip Nowakowski, uczeń ZSO w Turku.

Skoro konferencja poświęcona była podsumowaniu rozmaitych działań, należało również gospodarzy wydarzenia zagadnąć, jakiego rodzaju konsekwencje ponoszą, wchodząc w sferę polityki. – U mnie to było tak, że na początku mojej działalności były rzeczywiście głosy nieprzyjemne, nieraz nawet wulgarne. Z czasem ludzie zobaczyli, że taka aktywność nie jest bez sensu, że to ma jakiś cel. Niektóre osoby zaczęły zagadywać, rozmawiać ze mną na różne tematy. Teraz często wspólnie rozmawiamy, idzie to w dobrym kierunku – wspominał Szymon Kmieciak.

W czasie piątkowego spotkania z dziennikarzami Filip Nowakowski informował o tym, że już w przyszłym roku chce zostać członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Co spowodowało, że pełnomocnik Forum Młodych PiS w powiecie tureckim tak wcześnie postanowił zostać partyjnym kolegą Ryszarda Bartosika, Dariusza Jasaka czy też Małgorzaty Golczyńskiej? – Ja mogę powiedzieć wprost - ja wielokrotnie rozmawiałem też na ten temat z Szymonem i zastanawiałem się nad tym, czy wstępować, czy poczekać. Był to długi proces myślowy. Zastanawiałem się nad tym, nim ukończyłem 18 lat. (…) Myślę, że jest to chęć przetestowania się. Działanie w Forum Młodych to jest działanie trochę obok życia partyjnego i politycznego, które dzieje się w takim większym zakresie. Członkostwo w partii bezpośrednio daje nowe możliwości i chciałbym zobaczyć, jak taka działalność wygląda. Nie wydaje mi się, by to była rzecz, której musiałbym się w przyszłości wstydzić. (…) Nic nie ma złego w zaczynaniu działalności wcześnie. W sensie politycznym, dochodzenia do jakichś funkcji, to na każdego jakaś tam pora przychodzi. Myślę, że będzie taka możliwość, żeby działać. Na razie są ludzie starsi, którzy się tym zajmują. Myślę, że nie ma w tym nic złego, a w przyszłości na pewno przyjdzie też kolej na nas  – tłumaczył swą decyzję zapytany.

reklama

Członków FM PiS można było spotkać ostatnimi czasy np. w trakcie sesji Rady Miejskiej Turku, a panowie zapowiadają już swe odwiedzany podczas obrad powiatowych samorządowców. Wszystko to sprawia, że nie sposób było nie zapytać młodych gentlemanów o to, kiedy wedle dość ogólnych szacunków mogliby samemu zasiąść jako przedstawiciele społeczeństwa przy stole w sali im. Solidarności. Gospodarze konferencji stwierdzili zgodnie, że póki co przed nimi jest jeszcze wiele lat nauki, ale nie wykluczyli też takiego rozwoju wypadków. – Jesteśmy cały czas na tym etapie, że się edukujemy. (...) Nauka jest ważna, gdyż polityk - na szczeblu krajowym czy to lokalnym - powinien coś sobą reprezentować. Studia dzienne na pewno taką samorządową działalność by utrudniały, aczkolwiek nie jesteśmy jeszcze na etapie układania list, tzn. już nie list, gdyż mamy okręgi jednomandatowe. Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Różnie może być. Trzeba zwrócić uwagę na to, że w wyborach do Rady Miasta zmieniła się ordynacja wyborcza. Zobaczmy, zobaczymy jak będzie z naszą działalnością – mówił Filip Nowakowski.

W czasie piątkowej konferencji można było dowiedzieć się, iż do FM PiS dołączył kolejny członek co sprawiło, że Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości zrzesza na terenie naszego powiatu obecnie 9 osób. Jest to grono  w pełni męskie, więc trudno było nie zapytać przedstawicieli „młodzieżówki” o to, skąd bierze się ów brak dziewczyn w ich strukturach. – Patrząc jednak na scenę polityczną, zaangażowanie kobiet jest mniejsze. (…) Z racji swej spokojniejszej natury raczej się do tej polityki garną mniej – argumentował Filip Nowakowski, jako przykłady podając np. sytuację na scenie politycznej w kilku państwach zachodnich.

AW

Podobne artykuły

Rusza Turkowska Karta Mieszkańca. Jak złożyć...

Rusza Turkowska Karta Mieszkańca. Jak złożyć wniosek?

02-03-2020
Filip Nowakowski będzie startował na radnego

Filip Nowakowski będzie startował na radnego

11-07-2014
Młodzież PiS-u chce zasiąść w Radzie Miasta

Młodzież PiS-u chce zasiąść w Radzie Miasta

03-01-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama