piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Malowali bombki, smakowali pierniki

Malowali bombki, smakowali pierniki
 

Boże Narodzenie tuż tuż, więc w minionym tygodniu w Miejskim Domu Kultury w Turku zorganizowana została impreza pod hasłem „Magiczny Czas Świąt Bożego Narodzenia”. W jej trakcie można było się przekonać, że świąteczny klimat działa nie tylko na dzieci, ale udziela się również lokalnym samorządowcom.

Wydarzenie pozwoliło wszystkim zainteresowanym w kompleksowy sposób przygotować się do Wigilii i kolejnych, świątecznych grudniowych dni. W czasie imprezy odbyły się warsztaty malowania i zdobienia bombek, wykonywania kartek świątecznych, tworzenia tradycyjnych ozdób choinkowych, czy też wykonywania stroików świątecznych i dekoracji stołu. Rzecz jasna tego typu działania największą frajdę sprawiły najmłodszym. W czasie warsztatów dzieci i młodzież stroili bombki na najróżniejsze sposoby. Oprócz malowania czy wyklejania cekinami chętni dekorowali choinkowe ozdoby np. metodą wstążeczkową. Jak się okazało, w murach MDK można było zauważyć podczas działań niecodziennych także lokalnych włodarzy. Ci porzucili na chwilę sztywne realia polityki, by w świątecznym nastroju zająć się zdobieniem bombek, które zostaną zlicytowane podczas finału WOŚP. Osoby stroniące od prezentowania swych zdolności plastycznych, mogły po prostu rzucić okiem na wystawę kartek świątecznych.

reklama

W czasie imprezy „Magiczny Czas Świąt Bożego Narodzenia” okazało się również, kto ma „najlepszą rękę” do wypieków. Zadanie polegało na przygotowaniu jak najsmaczniejszego piernika. Odważni dostarczyli ciasta do turkowskiego MDK, a tam okiem i kubkami smakowymi słodkie wypieki ocenili lokalni cukiernicy. Ostatecznie z tej próby „z tarczą” wyszła Magdalena Herman. II miejsce zajęła Ewa Zielińska, III - Jadwiga Jagiełło.

Dzień pełen świątecznej aury zakończył koncert kolęd.

reklama

AW
Foto:MD
Wideo:KĆ

Podobne artykuły

Podziękowania dla wszystkich wspierających 28...

Podziękowania dla wszystkich wspierających 28 finał...

27 lt.

"Dobro powraca" do Automobil Klub Turek. Klubowicze...

18 st.
Strzelali gole dla chorych dzieci czyli...

Strzelali gole dla chorych dzieci czyli charytatywny...

15 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama