piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Gra dla WOŚP niejedno miała imię

Gra dla WOŚP niejedno miała imię
 

13 stycznia mieliśmy okazję hucznie obchodzić już po raz 21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowanej przez Jurka Owsiaka.

Tym razem połowa zebranego dochodu ma być przeznaczona na wsparcie terapii niemowląt i noworodków, a druga zaś dla oddziałów geriatrycznych i opiekuńczo - leczniczych. Pomimo tak odważnego kroku postawionego przez Owsiaka i wielu skierowanych do niego niepochlebnych wypowiedzi, nie daje się zastraszyć.

reklama

Turek także przyłączył się do akcji charytatywnej, a nasi wolontariusze zwierali szyki na długo przed wielkim finałem, by dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Z okazji WOŚP’u 5 stycznia zorganizowano I Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej, w którym brały udział drużyny z powiatu. (Więcej o imprezie w materiale "Puchar dla OSP Turek, pieniądze dla WOŚP").

Dla tych, którzy postawili na muzykę, jedenastego o godzinie 19:00 czekało małe co nieco przygotowane przez Miejski Dom Kultury. „Rockowe Serca” – bo tak nazywał się koncert – okazali młodzi i utalentowani! Na deskach sceny zaprezentowały się dobrze znane i lubiane bandy, takie jak: Cygański Wiatr, The Idiots, P.O.Z.Y.T.O.N, czy MileStone. Pojawiła się jeszcze Patrycja Topolska, która towarzyszyła The Idiots oraz Michał „Felek” Felczak, wokalista Ainok3law, który  zaprezentował współpracę wraz ze „Stonesami”. Wszystko poprzedzały liczne licytacje, które cieszyły się sporym powodzeniem wśród zgromadzonej publiczności. Wstęp kosztował jedyne 5 zł, które również przeznaczone było na fundację Jurka Owsiaka.

reklama

To był najlepszy koncert, mega energia!” – mówi jeden z uczestników wydarzenia.
Koncert zdecydowanie zaliczamy do udanych. Było super.” – Piszą MileStone na swoim fanpage’u.

Niestety, w tym roku turkowski XXI Finał nie odbył się na placu Wojska Polskiego, lecz w Domu Kultury.  Ale to nie wszystko!

Wielką wisienką na torcie, uświetniającą 13 stycznia o godzinie 18:00 był koncert Ray oraz solistów Studia Piosenki MDK. O godzinie 20:00 zaś zgromadzeni wysłali „Światełko do nieba”. (Więcej o XXI Finale w materiale "Zebrali ponad 44 tysiące złotych").

Jak donoszą media, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała już ok. 40 mln zł. Mamy głęboką nadzieję, że z roku na rok wynik ten będzie tylko i wyłącznie się  powiększać.

LP
Fot. MD, AW

 

Podobne artykuły

Świetna zabawa podczas niedzielnego Balu...

Świetna zabawa podczas niedzielnego Balu...

20-01-2020
Inauguracja Szlachetnej Paczki 2019

Inauguracja Szlachetnej Paczki 2019

16-11-2019
Wyjątkowy koniec maja - przed nami uroczysta...

Wyjątkowy koniec maja - przed nami uroczysta sesja...

30-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama