niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Rejestracja wolontariuszy - 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Rejestracja wolontariuszy - 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
 

W Miejskim Domu Kultury w Turku po raz kolejny został utworzony sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zebrane pieniądze mają zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. 30. Finał WOŚP zagra 30 stycznia 2022 roku. Wolontariusze, chętni do niedzielnego kwestowania na ulicach miasta, mogą zgłaszać się do turkowskiego MDK-u.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w której niezwykłą rolę odgrywają wolontariusze. W całym kraju, w dużych miastach i w małych miasteczkach rejestrują się sztaby WOŚP, a do nich mogą zgłaszać się osoby chętne do udziału w kwestowaniu.

reklama

W Miejskim Domu Kultury w Turku, podobnie jak w latach ubiegłych, został zarejestrowany sztab, w którym od połowy listopada prowadzone są zapisy wolontariuszy. Ilość miejsc ograniczona. Tylko 75 miejsc, a chętnych nie brakuje, więc jeśli ktoś jeszcze chce wesprzeć akcję z puszką w dłoniach powinien się śpieszyć, zostało niewiele miejsc.

Od wielu lat finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się na początku grudnia. Na FB już ruszyła lokalna strona z licytacjami. Możemy tam wystawiać na licytacje własne gadżety bądź usługi, a wówczas uzyskane kwoty zasilą orkiestrową skarbonkę.

Do tej pory podczas turkowskich finałów udawało się pobić rekord w zbiórce pieniędzy. Przypomnijmy, w styczniowym finale 2021 roku uzyskano ponad 203 tys. zł, natomiast rok wcześniej była to kwota 172 tys. zł. W roku 2019 zebrano 132 tys. zł, w 2018 było to 131 tys. zł, natomiast w 2017 – 90 tys. zł. Jak widać, do tej pory udawało się pobić rekord roku poprzedniego, a jak będzie tym razem?

źródło: MDK Turek, Fundacja WOŚP

Podobne artykuły

Nie daj się jesiennej chandrze! Aktywny weekend...

Nie daj się jesiennej chandrze! Aktywny weekend w...

16 wrz.
Coraz więcej krwiodawców w Turku. Mieszkańcy...

Coraz więcej krwiodawców w Turku. Mieszkańcy oddali...

22 sierp.
Hej, Krwiodawcy! Nadchodzi kolejna akcja poboru...

Hej, Krwiodawcy! Nadchodzi kolejna akcja poboru krwi...

19-07-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama