sobota 16 stycznia 2021

Mascelego, Walerii, Włodzimierza

reklama

Odśnieżają czy śpią i czekają na roztopy?

Odśnieżają czy śpią i czekają na roztopy? - Źródło: sxc.hu / Mateusz Stachowski
Źródło: sxc.hu / Mateusz Stachowski 

Jeśli ktoś liczył na to, że tegorocznej zimy śniegu będzie jak na lekarstwo, musi być srogo zawiedziony. Matka natura nie szczędzi nam białego puchu, a stan wielu chodników i dróg pozostawia pod względem jego usuwania wiele do życzenia.

Niezawalony śniegiem chodnik, czysta i przejezdna trasa do pracy czy sklepu – niestety zimą wiele osób może tylko pomarzyć o takich luksusach. Złudzeń co do tego, że kolejne dni przyniosą następne utrudnienia nie pozostawiają chociażby ostrzeżenia poznańskiego oddziału Biura Prognoz Meteorologicznych. Jak wskazuje stosowny komunikat, zamieszczony na stronie Urzędu Miejskiego w Turku, intensywne opady wystąpią na terenie województwa wielkopolskiego w poniedziałek i potrwają aż do wtorkowego poranka. Mają one spowodować przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do 15 cm, miejscami nawet do 20 cm.

reklama

Przypominamy, że na właścicielach, administratorach i najemcach budynków ciąży obowiązek usuwania zalegającego śniegu na dachach i chodnikach oraz usuwaniu sopli lodowych. Jego niedopełnienie jest wykroczeniem.

Czy zima znów zaskoczyła drogowców? Swoim zdaniem na ten temat możecie podzielić się z nami Wy – drodzy Czytelnicy. Jeśli znów utknęliście w zaspie, czy też o mały włos nie wpadliście do rowu, nie patyczkujcie się i w formie komentarza podzielicie się swoimi uwagami w tej materii. Prosimy również o podanie nazwy ulicy/miejscowości, która może pochwalić się „bumelanckim” odśnieżaniem. Przekonajmy się, jak wygląda drogowa troska o zdrowie i życie pieszych oraz zmotoryzowanych mieszkańców miasta i powiatu.

AW

Podobne artykuły

Intensywne opady śniegu w powiecie tureckim....

Intensywne opady śniegu w powiecie tureckim. IMGW...

6 st.
Sprawdź kto jest odpowiedzialny za utrzymanie...

Sprawdź kto jest odpowiedzialny za utrzymanie...

12-01-2019

"Córki, matki, babcie". Stwórz wielopokoleniowe...

07-02-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama