środa 05 sierpnia 2020

Emila, Karoliny, Kary

reklama

Rozdzielili miejskie pieniądze

Rozdzielili miejskie pieniądze - Źródło: sxc.hu / Marcin Rolicki
Źródło: sxc.hu / Marcin Rolicki 

Znamy już wyniki "Otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w roku 2013". Czyje pomysły i inicjatywy znalazły największe uznanie w oczach urzędników, za którym pójdą konkretne kwoty?

Wsparcie finansowe dotyczy min. sfery kultury fizycznej. Na działanie pt. „Szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych w poszczególnych dyscyplinach sportowych oraz organizacja i udział w zawodach” przeznaczono łącznie 178 000 zł. Najwięcej z tej puli teoretycznie otrzymać powinien Miejski Klub Sportowy ,,TUR” Turek (70 500 zł). Dalej na tej liście 12 podmiotów plasują się: Ludowy Klub Sportowy ,,Maraton - 31 500 zł, Międzyszkolny Klub Sportowy przy MOS - 22 000 zł, Uczniowski Klub Sportowy ,,Piątka” - 16 100 zł. Należy dodać, iż odrębne „zastrzyki finansowe” wesprą takie cele, jak organizacja zajęć i imprez sportowo-rekreacyjnych w czasie ferii czy wakacji.

reklama

Kolejna transza środków przeznaczona zostanie na „Prowadzenie działań i inicjatyw kulturalnych mających istotne znaczenie dla rozwoju kultury i tradycji miasta”. Tu pula pieniędzy to 50 000 zł, a z dofinansowania cieszyć się mogą szczególnie: Stowarzyszenie ,,Przystań - 23 200 zł (na zadanie: ,,Młodzieżowy Klub Kultury ,,Akademia CoolTur”), Turkowskie Towarzystwo Chóralne - 10 000 zł (organizacja jubileuszowego przeglądu ,,Muzyka Korzeni Europy”, udział w przeglądach i koncertach, promowanie miasta Turek) czy też Stowarzyszenie ,,Big Band Miasta i Powiatu Tureckiego” - 9 000 zł (Program ,,Big Band – miastu).

Co z innymi klubami i stowarzyszeniami? Z pełną informacją dotyczącą wyników "Otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w roku 2013" można zapoznać się TUTAJ.

Osoby zorientowane w tematyce realizacji zadań publicznych zauważyły na pewno, że wskazane powyżej wsparcie finasowe zdecydowanie się skurczyło, w porówaniu z zeszłym rokiem. Wyniki poprzedniego konkursu można zobaczyc TUTAJ.

reklama

AW
Źródło: www.bip.miastoturek.pl

Podobne artykuły

To był koncert pełen świątecznej magii!

To był koncert pełen świątecznej magii!

15-12-2019
Mieszkaniec Turku wygrywa ekstremalny Maraton...

Mieszkaniec Turku wygrywa ekstremalny Maraton...

09-12-2019
Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali ponad...

Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali ponad 9500 zł

23-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama