poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Sukcesy uczniów z "Kopernika"

Sukcesy uczniów z
Mateusz Pieśkiewicz wraz z opiekunką, Iwoną Rosiak 

Wielkim sukcesem dla Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku zakończył się Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego. Uczennica klasy 3c Aleksandra Janas została laureatką tego prestiżowego konkursu, a jej koleżanka z klasy 3d Aleksandra Bukowska - finalistką.

Organizatorem konkursu było Kuratorium Oświaty w Poznaniu. W tym roku do rywalizacji na etapie szkolnym przystąpiło 15 uczniów z naszego gimnazjum. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się  dziewięcioro uczniów, a do finału, który odbył się 16 lutego 2013r. w Poznaniu, dwie uczennice.

reklama

Osiągnięcie gimnazjalistki jest dla szkoły tym bardziej znaczące, iż okazała się ona jedyną spośród czterech finalistek miasta Turku, której udało się zdobyć tytuł laureata. Systematyczna praca pod okiem polonistki Małgorzaty Pakuły przyniosła oczekiwane efekty.

Warto dodać, że laureat przedmiotowego konkursu jest zwolniony z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego, co jest równoznaczne z uzyskaniem z tej części najwyższego wyniku.

Z kolei dnia 1 marca 2013 roku w Poznaniu odbył się ostatni etap wojewódzkiego Konkursu Historycznego, w którym to uczeń z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku, Mateusz Pieśkiewicz z klasy 3c uzyskał tytuł laureata.

reklama

To nie jedyny sukces Mateusza, ponieważ zakwalifikował się również do etapu wojewódzkiego w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” i został finalistą. Uczeń uzyskał w etapie rejonowym maksymalną ilość punktów.

Etap wojewódzki odbędzie się 20 marca 2013 r. w Poznaniu, natomiast ostateczny finał konkursu w Warszawie.

Warto przypomnieć, że uczeń „Dwójki” dwukrotnie był finalistą w tym konkursie, a w ubiegłym roku zmierzył się z najlepszymi  w stolicy.

Opiekunem ucznia jest pani Iwona Rosiak – nauczyciel historii w Gimnazjum nr 2 w Turku.

Sukcesy uczniów z

Podobne artykuły

Urząd Pracy w Turku przygotowuje się na...

Urząd Pracy w Turku przygotowuje się na zwolnienia...

29 lip.
Egzamin karateków na stopnie szkoleniowe kyu

Egzamin karateków na stopnie szkoleniowe kyu

22 czerw.
Egzamin ósmoklasisty w ZPEW

Egzamin ósmoklasisty w ZPEW

22 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama