niedziela 24 stycznia 2021

Felicji, Roberta, Sławy

reklama

Inspektorat wyremontowany, weterynarze świętowali

Inspektorat wyremontowany, weterynarze świętowali
 

W piątek 8 marca przy ul. Folwarcznej pojawiło się wiele osób związanych zawodowo z lecznictwem zwierząt, z Głównym Inspektorem Weterynarii na czele. Wszystko za sprawą uroczystego otwarcia odnowionej siedziby Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Turku.

W murach przybytku pojawili się lokalni weterynarze i samorządowcy, ale również Powiatowi Lekarze Weterynarii z Konina, Kalisza i Koła oraz tak zacni goście, jak Główny Inspektor Weterynarii - Janusz Związek, Dyrektor Generalny Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego - Bogumiła Stanecka oraz Wielkopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii - Lesław Szabłoński. Jak zwykle przy tego typu okazjach dokonano uroczystego przecięcia wstęgi, a tuż potem panowie - z racji trwającego Dnia Kobiet - obdarowali kwiatami obecne w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii przedstawicielki płci pięknej.

reklama

Podczas dalszej części uroczystości jej uczestnicy mogli zasiąść do stołu i racząc się poczęstunkiem wysłuchać słów Powiatowego Lekarza Weterynarii w Turku. Jan Radzimski poświecił wiele uwagi historii turkowskiej weterynarii, mówił także o procesie nadania nowego blasku siedzibie Inspektoratu, chwalił współpracę z władzami miasta oraz powiatu. – Weterynaria dziś, zresztą zawsze, to nie tylko przysłowiowe leczenie piesków i kotków, ale poważne, wielkie zadanie. To ochrona zdrowia publicznego, która ma dwa aspekty. Są nimi ochrona zwierząt i nadzór nad żywnością zwierzęcego pochodzenia – stwierdził Jan Radzimski.

Obecna siedziba  Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Turku znajduje się na terenie, który do 1945 roku stanowił część gospodarstwa rolno-ogrodniczego, należącego do Niemca Gustawa Neumana. Grunty te w roku 1945 zostały przejęte na cele reformy rolnej, a trzy lata później stały się własnością Skarbu Państwa. Budynek PIW powstał w latach 1984-1985, a ważniejszym remontom poddany został najpierw w roku 1999, a następnie w latach 2007-2008. Decyzja o właśnie zakończonej rozbudowie tejże nieruchomości zapadła w marcu 2011r.

AW

Podobne artykuły

Wynajmujesz mieszkanie? Pamiętaj o nowych...

Wynajmujesz mieszkanie? Pamiętaj o nowych terminach...

22 st.
Brudzew: Podatki lekko wzrosły. Stara Rada...

Brudzew: Podatki lekko wzrosły. Stara Rada wzięła...

31-10-2018
Łódzcy chirurdzy w szpitalu w Turku? Zmiany już...

Łódzcy chirurdzy w szpitalu w Turku? Zmiany już w marcu

19-02-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama