piątek 21 czerwca 2024

Alicji, Alojzego, Rudolfa

reklama

Listy do redakcji: Paulina Hennig-Kloska - minister klimatu i środowiska

Listy do redakcji: Paulina Hennig-Kloska - minister klimatu i środowiska
 

Panią Pauliną zainteresowałem się, gdy usłyszałem w radiu, jak złożyła zawiadomienie do prokuratury w sprawie Bartłomieja Obajtka. Brat prezesa Orlenu mimo zakazu podpisał umowę przedwstępną w sprawie wykupu mieszkania służbowego z bardzo korzystną bonifikatą.

Chcielibyście Państwo wykupić mieszkanie służbowe w centrum Gdańska warte 700tys PLN za 35tys PLN? Pewnie każdy by chciał. Nie każdy ma takie możliwości. Mają je z pewnością koledzy, rodzina i przyjaciele Daniela Obajtka.

reklama

Jako minister Pani Paulina wydała 6 stycznia 2024 roku "nakaz wstrzymania wszelkich czynności zmierzających do rozporządzania nieruchomościami Skarbu Państwa, pozostającymi w dyspozycji Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku"

Co zrobił Bartłomiej Obajtek? Czując silne plecy brata złamał ten nakaz i poszedł do notariusza. Postępowanie w prokuratorze trwa a z najnowszych informacji wynika, że Pan Bartłomiej Obajtek został zwolniony dyscyplinarnie z funkcji szefa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku

Pauliny Hennig-Kloski nie znam osobiście ale od tej pory bardzo urosła w moich oczach. Nie ulega wątpliwości że działała w słusznej sprawie.

Kolejne działanie Pani Pauliny, które mile mnie zaskoczyło to przyjazd do Turku. Minister klimatu przywiozła dla Turku niezwykle dobre wieści. W jej obecności 5 kwietnia podpisano umowę na ciepłownie geotermalną. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 73.607.315 zł. Na realizację inwestycji PGKiM pozyskało dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Warszawie dofinansowanie 36.995.308 zł a także pożyczkę 36.582.007 zł.

reklama

Jest to dla nas mieszkańców powiatu tureckiego jedno z kluczowych wydarzeń w ciągu ostatnich lat. Pani Hennig-Kloska będzie nam się kojarzyła jako skuteczny polityk działający na korzyść naszego miasta i regionu.

Nie to, co ostatnio w mediach społecznościowych zobaczyliśmy Pana Siemoniaka. Udzielając poparcia jednemu z kandydatów na burmistrza, dał nam do zrozumienia, że jest to jedyny gwarant funduszy z KPO dla miasta Turek, uzasadniając, że ma znajomości w rządzie. Panie Siemoniak. Nie damy się szantażować, mamy w regionie skuteczną posłankę z naszego regionu, panią minister, która nie oczekując niczego w zamian przywiozła nam realną inwestycje.

KG.

źródło: materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Pierwsza konferencja klimatyczna w Turkowskiej...

Pierwsza konferencja klimatyczna w Turkowskiej Unii Rozwoju oraz start...

14 maj.
O klimacie i dla klimatu. Konferencja w...

O klimacie i dla klimatu. Konferencja w Turkowskiej Unii Rozwoju już w...

28 kw.
Strzeż swój dom - jaką ochronę zapewniają...

Strzeż swój dom - jaką ochronę zapewniają polisy mieszkaniowe?

21-07-2023
Czy nadal opłaca się inwestować w...

Czy nadal opłaca się inwestować w nieruchomości w Poznaniu?

20-10-2022
Najem długoterminowy - atrakcyjniejszy od...

Najem długoterminowy - atrakcyjniejszy od leasingu w 2022 roku?

12-07-2022
Numer działki - jak go ustalić za pomocą mapy?

Numer działki - jak go ustalić za pomocą mapy?

28-06-2022

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama