sobota 12 czerwca 2021

Gwidona, Leonii, Niny

25°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

„Wieczór z Lutosławskim” na zakończenie obchodów

„Wieczór z Lutosławskim” na zakończenie obchodów
 

„Wieczór z Lutosławskim” był ostatnim z trzech wydarzeń odbywających się w ramach obchodów setnej rocznicy urodzin Witolda Lutosławskiego w Turku.

Decyzją Ministra Kultury rok 2013 został uznany rokiem Witolda Lutosławskiego, w związku z przypadającą 25 stycznia jego setną rocznicą urodzin. W uroczyste obchody włączyła się także Państwowa Szkoła Muzyczna w Turku, od lat nosząca imię tego wybitnego polskiego kompozytora.

reklama

W trakcie  „Wieczoru z Lutosławskim” można było usłyszeć wyłącznie utwory tego właśnie kompozytora, pisane dla dzieci i młodzieży. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali podopieczni Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Turku i uczniowie wydziału wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Kaliszu.

Jednak przed samym rozpoczęciem koncerty odbyło się oficjalne rozwiązanie konkursu zorganizowanego wśród uczniów turkowskiej szkoły muzycznej. Młodzi muzycy mieli za zadanie wykonać prezentację dotyczącą życia i twórczości Witolda Lutosławskiego. Prezentacje można było wykonać zarówno w formie cyfrowej, jak i albumowej. Nagrody w kategorii prezentacji multimedialnej otrzymali Kinga Augustyniak i Piotr Wawrzyniak, a za ręcznie wykonany album  nagrodę burmistrza otrzymała Ewa Miśko.

Cykl, składający się z trzech imprez, zainaugurował został przez znakomity koncert kwartetu instrumentalnego z Warszawy – Kwadrofonik. Kolejne wydarzenie z cyklu przedsięwzięć poświęconych kompozytorowi odbyło się w dniu 20 lutego. Wtedy to w auli „ogólniaka” pojawiły się osoby, zainteresowane treścią wykładu prof. Marka Dyżewskiego pn. „Lutosławskiego Krąg Prawdy Piękna i Doskonałości”.

reklama

Honorowy patronat nad całością obchodów objął Burmistrz Miasta Turku. 

Podobne artykuły

"Pozwólcie mi odejść do domu Ojca". 16-rocznica...

2 kw.
Dzień Patrona Henryka Sienkiewicza oraz...

Dzień Patrona Henryka Sienkiewicza oraz Jubileusz...

25-11-2020
Powiat Tureckim oddał cześć ofiarom napaści...

Powiat Tureckim oddał cześć ofiarom napaści ZSRR na...

19-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama