niedziela 24 stycznia 2021

Felicji, Roberta, Sławy

reklama

Jak to Rada Miasta - zdaniem Florka - naruszyła prawo

Jak to Rada Miasta - zdaniem Florka - naruszyła prawo
 

Nasi stali Czytelnicy wiedzą o tym, że wojewoda wielkopolski uchylił budzącą duże emocje uchwałę Rady Miejskiej Turku, dotyczącą powierzenia zadań na okres 20 lat Przedsiębiorstwu Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. Już wiadomo dokładnie, czym ów krok uzasadnił Piotr Florek.

Wojewoda w swym rozstrzygnięciu nadzorczym orzekł nieważność uchwały Rady Miejskiej Turku z dnia 7 lutego 2013 roku "ze względu na istotne naruszenie prawa". Organ nadzoru dokonując oceny legalności przedłożonej do oceny uchwały stwierdził, iż uchwała w sposób rażący narusza prawo, a w szczególności art.6d ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

reklama

"...wójt, burmistrz lub prezydent miasta jest obowiązany zorganizować przetarg na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, o których mowa w art. 6c (nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy), albo przetarg na odbieranie i zagospodarowanie tych odpadów. (...) Ustawa nie dopuszcza innego sposobu wyboru podmiotu świadczącego te usługi." - można przeczytać w piśmie wojewody, które trafiło do Rady Miejskiej i burmistrza Turku.

Choć ciężko patrzeć z optymizmem na śmieciowe zamieszanie w naszym mieście, to jest i dobra wiadomość. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej (21 marca) Zdzisław Czapla ma zaproponować zwolnienie z części opłat rodzin, składających się z większej ilości osób. Mają to umożliwić nowe przepisy, dotyczące gospodarki odpadami. Wedle założeń ma to być zwolnienie dla piątej i każdej kolejnej osoby, zamieszkującej dane mieszkanie lub dom.

AW
 

Podobne artykuły

Wynajmujesz mieszkanie? Pamiętaj o nowych...

Wynajmujesz mieszkanie? Pamiętaj o nowych terminach...

22 st.
Brudzew: Podatki lekko wzrosły. Stara Rada...

Brudzew: Podatki lekko wzrosły. Stara Rada wzięła...

31-10-2018
Malanów: Podatki nie wzrosły. Dla lecznictwa...

Malanów: Podatki nie wzrosły. Dla lecznictwa powinny...

09-11-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama