Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kaczygród nie dał plamy na "Plamie"

Kaczygród nie dał plamy na
 

Już po raz czternasty uczniowie miejscowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych konfrontowali swoje teatralne i wokalne umiejętności podczas kolejnej edycji Festiwalu Szkolnego „Plama”. Puchar Burmistrza Miasta Turku powędrował w ręce reprezentantów Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich.

Dziewięć zespołów z siedmiu szkół zmierzyło się ze sobą w dniu 20 marca. Na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpiły zarówno kilkulatki z turkowskich podstawówek, jak praktycznie dorośli uczniowie trzech lokalnych szkół średnich. Młodzi ludzie sięgnęli po rozmaitą tematykę, serwując widowni m.in. "Przygodę Gąski", "Taneczną Historię Kopciuszka", ukazujące fragmenty uczniowskiego życia „Szkolne (R)ewolucje, czy też wizję losów Romea i Julii w XXI wieku.

reklama

Przed niezwykle trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzców konfrontacji stanęło Jury w składzie: Maria Witczak, Paweł Grabara i Elżbieta Gierasimow-Zakowany. Po obejrzeniu wszystkich dziewięciu prezentacji konkursowych komisja zdecydowała o nagrodzeniu małych aktorów z teatru „Szpilka” oraz jeszcze mniejszych z teatru „Szpilka mini”, a Puchar Burmistrza przyznano zespołowi "Kaczygród" z ZSR CKP w Kaczkach Średnich. Wyróżnieniami uhonorowano "Fuks" ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku oraz „Ekipę Plankton” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Turku.

O tym, jak doskonałą zabawą był Festiwal Szkolny „Plama” dla jego uczestników świadczyć może to, co wydarzyło się tuż przed ogłoszeniem wyników. Wtedy to osobom zebranym na widowni czas umilały  swym występem Karolina Owczarek i Julia Majtka z zespołu „Trilby”. Szybko okazało się, że wola widzów jest taka, by dziewczyny wykonały jeszcze kilka utworów, a do młodych artystek chętnie dołączyli ich rówieśnicy. Koniec końców scena MDK zapełniła się dziećmi i młodzieżą, a wszystkie te osoby zaśpiewały "Waka-Waka" Shakiry, a także niesamowicie popularny disco-hit „Ona tańczy dla mnie”.

W trakcie „Plamy” rozstrzygnięty został także konkurs na „Najoryginalniejszą Marzannę”. Triumfowali w nim: Maks Mokrowiecki i Martynka Mokrowiecka – SP nr 4 (kl. III c i II a), uczennice klasy III d SP nr 1 w Turku – Natalia Kałużna, Gabriela Włodarczyk, Klaudia Kowalewska, Joanna Rychter oraz uczennice klasy I f LO w Turku – Adrianna Piekarska, Rozalia Niespodziańska, Natalia Sylwestrzak, Sylwia Małecka, Anna Frątczak, Joanna Cieślak, Karolina Ikrzak i Sandra Kowalska.

AW
Foto: MD i AW

reklama
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26

Podobne artykuły

Turek: Wszystko uda się! - Dzieciaki z naszego...

Turek: Wszystko uda się! - Dzieciaki z naszego...

21-09-2018
Sukcesy uczniów SP1

Sukcesy uczniów SP1

25-06-2018
Podwójne zwycięstwo oddziałów gimnazjalnych SP...

Podwójne zwycięstwo oddziałów gimnazjalnych SP 1 w...

24-05-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama