sobota 26 września 2020

Cypriana, Justyny, Łucji

reklama

Wielkanocne wypieki w ZSR

Wielkanocne wypieki w ZSR
 

Baby, babki i mazurki należą do najbardziej tradycyjnych wielkanocnych wypieków. Różnorodność składników i technik sporządzania, a przede wszystkim bogata dekoracja stwarzają możliwość wykonania atrakcyjnych wypieków, które oprócz dostarczenia wrażeń smakowych, są ozdobą każdego wielkanocnego stołu.

W Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich już od początku Wielkiego Tygodnia można było rozkoszować się świąteczną atmosferą. W poniedziałek uczniowie (a było ich dużo z różnych typów techników) wypiekali babki i mazurki, aby we wtorek zaprezentować je w Konkursie na „Atrakcyjne ciasto wielkanocne”. Komisja konkursowa, której przewodniczył dyrektor Sławomir Kosobudzki, miała trudne, aczkolwiek smakowite zadanie.

reklama

W kategorii „Babka”: I miejsce - przyznano Marlenie Spychalskiej (kl. IV TŻ) za wykonanie „Babki (nie tylko) sylwestrowej”; II miejsce – Sylwii Nowak i Anecie Piekarskiej z kl. III TAK za „Babkę cytrynową”; III miejsce - Małgorzacie Furman i Magdalenie Żurawskiej z kl. III TAK za babkę „Muśnięcie motyla”.

W kategorii „Mazurek” zwyciężyli: I miejsce – Marlena Lefterov z kl. IV TŻ, która przygotowała „Mazurek z kajmakiem”; II miejsce – Dorota Borowczyk i Sylwia Kubiak (kl. III TŻ) za „Mazurek Os ricos (Na bogato)”.

Wrażenia estetyczne wprowadziły w wiosenny i odświętny nastrój wszystkich podziwiających przepiękne stoły wielkanocne. Przygotowali je uczniowie klas technikum żywienia i usług gastronomicznych w ramach konkursu „Aranżacja stołu wielkanocnego”. W tej rywalizacji wyróżniono stoły przygotowane przez:
Justynę Beczyńską i Monikę Michalak z kl. IV TŻ – I miejsce;
Natalię Kołacińską i Sylwię Matusiak z kl. III TŻ – II miejsce.

reklama

Konkurs przygotowały nauczycielki: p.Elżbieta Szewczyk, p.Barbara Ciekot, p.Ewa Kowalska, p.Monika Kędzia.

Materiał prasowy ZSR Kaczki Średnie

Podobne artykuły

Powiat turecki w obliczu reformy edukacji -...

Powiat turecki w obliczu reformy edukacji -...

27-07-2019
Abiturienci z Kaczek Średnich żegnali szkołę

Abiturienci z Kaczek Średnich żegnali szkołę

28-04-2017
Słoneczny spływ kajakowy!

Słoneczny spływ kajakowy!

14-09-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama