środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

W ZSO rozmawiali o zdrowiu

W ZSO rozmawiali o zdrowiu
 

W dniu 17 kwietnia w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Turku swój finał miała tegoroczna edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu. Spotkanie stało się doskonałym pretekstem do rozmów o rozmaitych aspektach walki o należytą kondycję ludzkiego ciała, a nawet o życie człowieka.

W środowy ranek w murach ZSO pojawili się finaliści eliminacji szkolnych Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu. Młodzi ludzie o godz. 9:00 przystąpili do rozwiązywania testu finałowego. Wyniki tejże rywalizacji poznaliśmy o godz.11:00, gdy w auli "ogólniaka" zjawili się nie tylko konkursowicze, ale także ich rówieśnicy, nauczyciele oraz inni szacowni goście, ze starostą Zbigniewem Bartosikiem i dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku - doktorem Alfredem Rajczykiem na czele. Wówczas okazało się, że triumf w wiedzowych zmaganiach odnieśli: Karolina Bartczak (LO w Turku), Marcin Smura (ZST w Turku), Kamil Frącala (ZSR CKP w Kaczkach Średnich).

reklama

Gdy konkursowe emocje już opadły, młodzież mogła poszerzyć swą wiedzę w kwestii rozmaitych form dbałości o ludzkie zdrowie. W trakcie środowego wydarzenia informacjami dotyczącymi walki z nadciśnieniem podzieliła się z nastolatkami szkolna pielęgniarka, a wkrótce potem licealiści zaprezentowali swym koleżankom i kolegom prezentacje, dotyczące takich zagadnień, jak transplantologia i formy wykorzystywania komórek macierzystych.

Spotkanie w licealnej auli zwieńczyło wystąpienie dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku - doktora Alfreda Rajczyka. Po zakończeniu wydarzenia jego uczestnicy – i nie tylko oni – mogli zmierzyć sobie ciśnienie i przekonać się, czy aby codzienny stres i inne czynniki nie wpływają nazbyt negatywnie na stan ich zdrowia.

AW

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

Podobne artykuły

Spełnione marzenie profesora Panfila. Umowa na...

Spełnione marzenie profesora Panfila. Umowa na...

z wczoraj
180 stypendiów dla najzdolniejszej młodzieży....

180 stypendiów dla najzdolniejszej młodzieży....

z wczoraj
Sandra, Marek i Szymon z ZST w Turku na...

Sandra, Marek i Szymon z ZST w Turku na warsztatach...

25 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama