Dni Turku i Gminy Turek już za 6 dni!

poniedziałek 02 sierpnia 2021

Gustawa, Kariny, Stefana

20°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

W ZSO rozmawiali o zdrowiu

W ZSO rozmawiali o zdrowiu
 

W dniu 17 kwietnia w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Turku swój finał miała tegoroczna edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu. Spotkanie stało się doskonałym pretekstem do rozmów o rozmaitych aspektach walki o należytą kondycję ludzkiego ciała, a nawet o życie człowieka.

W środowy ranek w murach ZSO pojawili się finaliści eliminacji szkolnych Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu. Młodzi ludzie o godz. 9:00 przystąpili do rozwiązywania testu finałowego. Wyniki tejże rywalizacji poznaliśmy o godz.11:00, gdy w auli "ogólniaka" zjawili się nie tylko konkursowicze, ale także ich rówieśnicy, nauczyciele oraz inni szacowni goście, ze starostą Zbigniewem Bartosikiem i dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku - doktorem Alfredem Rajczykiem na czele. Wówczas okazało się, że triumf w wiedzowych zmaganiach odnieśli: Karolina Bartczak (LO w Turku), Marcin Smura (ZST w Turku), Kamil Frącala (ZSR CKP w Kaczkach Średnich).

reklama

Gdy konkursowe emocje już opadły, młodzież mogła poszerzyć swą wiedzę w kwestii rozmaitych form dbałości o ludzkie zdrowie. W trakcie środowego wydarzenia informacjami dotyczącymi walki z nadciśnieniem podzieliła się z nastolatkami szkolna pielęgniarka, a wkrótce potem licealiści zaprezentowali swym koleżankom i kolegom prezentacje, dotyczące takich zagadnień, jak transplantologia i formy wykorzystywania komórek macierzystych.

Spotkanie w licealnej auli zwieńczyło wystąpienie dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku - doktora Alfreda Rajczyka. Po zakończeniu wydarzenia jego uczestnicy – i nie tylko oni – mogli zmierzyć sobie ciśnienie i przekonać się, czy aby codzienny stres i inne czynniki nie wpływają nazbyt negatywnie na stan ich zdrowia.

AW

Podobne artykuły

Powiat Turecki na III Ogólnopolskim Święcie...

Powiat Turecki na III Ogólnopolskim Święcie...

15-09-2020
Strażacy dla wielkopolskiej wsi

Strażacy dla wielkopolskiej wsi

06-03-2019
Brudzew: Forum Sołtysów Gmin Powiatu Tureckiego...

Brudzew: Forum Sołtysów Gmin Powiatu Tureckiego 2018

07-02-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama