wtorek 26 stycznia 2021

Lutosława, Normy, Pauliny

reklama

Nowy wydział od śmieci

Nowy wydział od śmieci - Foto: Constantin Jurcut / sxc.hu
Foto: Constantin Jurcut / sxc.hu 

Śmieciowa rewolucja zbliża się wielkimi krokami, ale na szczęście są osoby, które będą czuwać nad tym, by przebiegła ona w miarę sprawnie i bezboleśnie. Turkowianie będą mogli skupić się na odkładaniu pieniędzy na niemałe opłaty, resztą zajmie się nowa komórka organizacyjna, powołana w Urzędzie Miasta.

Owo działanie jest po prostu efektem tego, iż samorządy muszą uporać się z niemałym problemem stworzenia nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Wspomniana komórka nosić będzie nazwę Wydziału Gospodarki Odpadami. Na jego czele czele stanął Waldemar Trojan. Z kierownikiem nowego „tworu” pracować będzie 5 osób, a docelowo w wydziale będą trzy stanowiska.

reklama

Jak można dowiedzieć się z oficjalnego serwisu internetowego UM w Turku, pracownicy Wydziału Gospodarki Odpadami będą oddawać się m.in. takim zajęciom, jak egzekucja czyli ściąganie od turkowian niezapłaconych opłat. Wspomniana komórka będzie również analizować funkcjonowanie systemu „śmieciowego” i rozliczać wpłaty dokonywane przez mieszkańców.

Szczęśliwie władzom miejskim udało się nie doprowadzić do zwiększenia ilości zatrudnianych urzędników. Osoby, które znalazły się w nowym Wydziale Gospodarki Odpadami, po prostu zostały tam przeniesione z innych wydziałów.

Opracował: AW
Źródło: www.miastoturek.pl 

Podobne artykuły

Zmiana zasad opłat za śmieci w gm. Malanów

Zmiana zasad opłat za śmieci w gm. Malanów

24-07-2020
Starostwo i Urząd Miejski wspólnie apelują do...

Starostwo i Urząd Miejski wspólnie apelują do...

12-03-2020
Nowe stawki i zasady odbioru śmieci w gminie...

Nowe stawki i zasady odbioru śmieci w gminie...

04-01-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama