wtorek 15 czerwca 2021

Jolanty, Lotara, Wita

11°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Prace ruszyły, przy ZST wyrośnie sala

Prace ruszyły, przy ZST wyrośnie sala
 

Piątek 26 kwietnia był wyjątkowym momentem dla Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Wtedy to w tejże placówce odbył się nie tylko dzień „Drzwi otwartych” połączony z piknikiem „Wiosna z Techniką”, ale także doszło wówczas do symbolicznej inauguracji budowy sali sportowej w technologii pasywnej.

Na ten moment do dawna oczekiwała nie tylko kadra ZST, ale także osoby uczęszczające do tej szkoły, czy też wiążące z nią swoją przyszłość. Cierpliwość będzie nagrodzona, gdyż inwestycja zostanie zrealizowana w innowacyjnym standardzie pasywnym, wykorzystującym odnawialne źródła energii. Póki co w Polsce można doliczyć się tylko dwóch tego typu obiektów sportowych, a są to hala widowiskowo-sportowa w Słomnikach koło Krakowa oraz hala sportowa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

reklama

Ta szkoła jest największa w powiecie tureckim. Uczy się tutaj ponad 1700 młodych ludzi. To placówka z dużymi tradycjami. Naszym obowiązkiem jest zapewnić jej odpowiednią bazę sportową – mówił w piątkowe przedpołudnie starosta Zbigniew Bartosik. Tuż po tych słowach za szpadle w symbolicznym geście chwycili: minister, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Tomasz Jędrzejczak, starosta turecki – Zbigniew Bartosik, dyrektor ZST – Mariusz Seńko i przewodniczący Komisji Sportu i Promocji Powiatu – Andrzej Wojtkowiak.

Wedle zamierzeń, sala ma zostać oddana do użytku we wrześniu 2014 roku. Koszt inwestycji jest szacowany na około 6,064 mln. zł. 

AW

Podobne artykuły

Mieszkańcy gminy Dobra także pomagają i swoje...

Mieszkańcy gminy Dobra także pomagają i swoje...

16 mrz.
A. Wojtkowiak: Beznadzieja sportu w powiecie

A. Wojtkowiak: Beznadzieja sportu w powiecie

15-02-2018
Władysławów: Ministerstwo mówi

Władysławów: Ministerstwo mówi "nie" łączeniu...

26-04-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama