piątek 14 sierpnia 2020

Alfreda, Maksymiliana, Selmy

reklama

Prace ruszyły, przy ZST wyrośnie sala

Prace ruszyły, przy ZST wyrośnie sala
 

Piątek 26 kwietnia był wyjątkowym momentem dla Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Wtedy to w tejże placówce odbył się nie tylko dzień „Drzwi otwartych” połączony z piknikiem „Wiosna z Techniką”, ale także doszło wówczas do symbolicznej inauguracji budowy sali sportowej w technologii pasywnej.

Na ten moment do dawna oczekiwała nie tylko kadra ZST, ale także osoby uczęszczające do tej szkoły, czy też wiążące z nią swoją przyszłość. Cierpliwość będzie nagrodzona, gdyż inwestycja zostanie zrealizowana w innowacyjnym standardzie pasywnym, wykorzystującym odnawialne źródła energii. Póki co w Polsce można doliczyć się tylko dwóch tego typu obiektów sportowych, a są to hala widowiskowo-sportowa w Słomnikach koło Krakowa oraz hala sportowa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

reklama

Ta szkoła jest największa w powiecie tureckim. Uczy się tutaj ponad 1700 młodych ludzi. To placówka z dużymi tradycjami. Naszym obowiązkiem jest zapewnić jej odpowiednią bazę sportową – mówił w piątkowe przedpołudnie starosta Zbigniew Bartosik. Tuż po tych słowach za szpadle w symbolicznym geście chwycili: minister, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Tomasz Jędrzejczak, starosta turecki – Zbigniew Bartosik, dyrektor ZST – Mariusz Seńko i przewodniczący Komisji Sportu i Promocji Powiatu – Andrzej Wojtkowiak.

Wedle zamierzeń, sala ma zostać oddana do użytku we wrześniu 2014 roku. Koszt inwestycji jest szacowany na około 6,064 mln. zł. 

AW

Podobne artykuły

A. Wojtkowiak: Beznadzieja sportu w powiecie

A. Wojtkowiak: Beznadzieja sportu w powiecie

15-02-2018
Władysławów: Ministerstwo mówi

Władysławów: Ministerstwo mówi "nie" łączeniu...

26-04-2016
Wideo: O edukacji z minister Zalewską

Wideo: O edukacji z minister Zalewską

21-03-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama