wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Gimnazjaliści poznali uroki i atuty ZST

Gimnazjaliści poznali uroki i atuty ZST
 

Podczas gdy maturzyści w ubiegły piątek zakończyli swą edukację w murach Zespołu Szkół Technicznych, kolejni nastolatkowie mogli przekonać się o korzyściach płynących z faktu stania się uczniem tejże placówki. Sposobność do tego dał dzień „Drzwi otwartych”, połączony z piknikiem „Wiosna z Techniką”.

W dniu 26 kwietnia w ZST pojawiły się nie tylko tłumy gimnazjalistów, ale i wielu wyjątkowych gości. Przekonany o tym, że Zespół Szkół Technicznych to placówka, dająca młodzieży solidne wykształcenie i ogromne możliwości rozwoju był m.in. minister Tomasz Jędrzejczak. – Techniczna strona edukacji to przyszłość polskiej edukacji. (…) Wy będziecie poszukiwani na rynku pracy z dyplomami tej szkoły – mówił podczas spotkania w auli ZST sekretarz stanu w Kancelarii Premiera przekonując młodzież, że odpowiednie wykształcenie oznacza dobre życie w przyszłości. – Dobre życie jest wtedy, gdy wstajemy rano i możemy sobie pogwizdać, bo się cieszymy, że idziemy do pracy, bo robimy coś ciekawego, coś ważnego, coś w naszym zakresie zainteresowań. To jest dobre życie. Wtedy jest sukces. (…) Musicie postawić sobie cele i marzenia i powiedzieć „tak, będę robotykiem”, „tak, będę mechanikiem samolotów” itp. (…) Sukces jest w waszym zasięgu, musicie go sobie tylko zdefiniować.

Celem piątkowego wydarzenia była promocja wyboru ścieżki kształcenia na kierunkach technicznych, matematycznych i przyrodniczych oraz ścieżki kształcenia zawodowego, która jest odpowiedzią na zauważalny na rynku pracy deficyt specjalistów tych dziedzin. Gimnazjaliści, którzy odwiedzili Zespół Szkół Technicznych, nie mogli narzekać na nudę, a ich ciekawość była zaspokajana na najrozmaitsze sposoby. Organizatorzy przedsięwzięcia przewidzieli dla nastolatków takie atrakcje, jak spotkania z przedstawicielami zakładów pracy i rozmaitych instytucji oraz z reprezentantami samorządu uczniowskiego. Ponadto młodzi ludzie mogli zwiedzić laboratoria i pracownie ZST, a także zobaczyć pokazy i intrygujące eksperymenty naukowe. Te przeprowadzane były przez pracowników naukowych Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych w Turku.

W dniu „Drzwi otwartych”, połączonym z piknikiem „Wiosna z Techniką” wzięli udział starostowie - Zbigniew Bartosik i Władysław Karski, członkowie Zarządu Powiatu - Henryk Trocha i Franciszek Pyziak,  major Marek Filipowicz z Wydziału Nowych technologii i Chemii WAT wraz z grupą naukowców, prorektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu - dr Andrzej Bolewski, Robert Pilarczyk - dyrektor biura poselskiego posła Andrzeja Grzyba, dyrektor Sun Garden - Witold Jarecki, prezes TIG - Tomasz Wroniak, dyrektorzy miejscowych gimnazjów - dyrektor Izabela Gradecka (Gimnazjum w Grzymiszewie), dyrektor Anna Jońska-Choinka (Gimnazjum we Władysławowie), dyrektor Marek Milczarek (Gimnazjum w Dobrej) oraz kierownik Cechu Rzemiosł Różnych - Marian Kiszewski. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Minister Gospodarki, a patronat naukowy Rektor Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

reklama

W dniu 26 kwietnia doszło także do wydarzenia, które mogło dodatkowo zachęcić gimnazjalistów do związania swej przyszłości z Zespołem Szkół Technicznych. W piątkowe przedpołudnie miała miejsce symboliczna inauguracja budowy sali sportowej w technologii pasywnej przy tejże placówce.

AW
Fot. AW / ZST

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Podobne artykuły

Grzymiszew: Roboty, zagadki i eksperymenty...

Grzymiszew: Roboty, zagadki i eksperymenty czyli...

26-05-2017
II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

06-04-2017
Grzymiszew: Triumf dwóch Jakubów. Ich znajomość...

Grzymiszew: Triumf dwóch Jakubów. Ich znajomość...

02-12-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama