sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego
 

W czwartek 6 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Turku odbyła się druga edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego. Wiedzowe zmagania zdominowali reprezentanci Gimnazjum nr 1 w Turku, zajmując dwa czołowe miejsca. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna uczniów Gimnazjum w Grzymiszewie.

W konkursie wzięli udział gimnazjaliści z Turku, Słodkowa, Grzymiszewa, Malanowa, Goszczanowa, Władysławowa i Tuliszkowa. Łącznie w wiedzowe szranki stanęło 36 nastolatków. Gimnazjaliści zmierzyli się z testami, weryfikującymi znajomość języka niemieckiego. Musieli oni np. uzupełnić luki w kulinarnym przepisie. W rozwiązywaniu zadań pomocne były filmiki z serii Easy German, które obejrzeli uczestnicy konkursu.

Po trzech godzinach zmagań poznaliśmy zwycięzców. Najwięcej punktów zdobyli uczniowie Gimnazjum nr 1 w Turku: Andżelika Bartczak, Nikola Werbińska i Jakub Lempach. Drugie miejsce wywalczyli także nastolatkowie z Gimnazjum nr 1 w Turku: Olivia Dobrowolska, Julia Bączyk i Tomasz Wincenciak. Gimnazjalistów do konkursu przygotowała Aneta Ulańska-Grabowska. Na konkursowym podium znaleźli się też reprezentanci Gimnazjum w Grzymiszewie: Jakub Cidyło, Patrycja Fabjańska i Jakub Klimt, przygotowani przez Beatę Sawicką.

Triumfatorzy, jak również wszyscy pozostali uczestnicy II Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego, otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Turku i fundację Deutsch-Polnisches Jugendwerk. Wręczyli je starosta Mariusz Seńko oraz dyrektor I LO – Danuta Szczepanik. Organizatorkami konkursu były panie Aneta Seńko i Agata Dobrowolska.

AW
Materiał wideo niebawem

Podobne artykuły

Wideo:

Wideo: "Wiosna z Niemieckim" zawitała do Grzymiszewa

30-04-2018
Język niemiecki już we wszystkich szkołach w Turku

Język niemiecki już we wszystkich szkołach w Turku

18-07-2017
Władysławów: Rada odrzuciła porozumienie i...

Władysławów: Rada odrzuciła porozumienie i pieniądze...

04-07-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama