niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Młynarczyk zaprasza do debaty o budżecie

Młynarczyk zaprasza do debaty o budżecie - Źródło: sxc.hu / Marcin Rolicki
Źródło: sxc.hu / Marcin Rolicki 

Laba długiego weekendu już za nami, warto więc wziąć się do pracy, a także uruchomić wypoczęte szare komórki. Okazja do tego nadarzy się już w środę, podczas debaty dotyczącej tzw. budżetu partycypacyjnego.

Co kryje się pod pojęciem budżetu partycypacyjnego? Jak wskazuje Dariusz Młynarczyk, jest to nic innego, jak szansa na zaangażowanie obywateli w proces decydowania o lokalnych wydatkach i tym samym sprawowania władzy w samorządach oraz większą przejrzystość działań samorządu terytorialnego.

reklama

Osoby zainteresowane dyskusją na wspomniany temat powinny pojawić się w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera w dniu 8 maja o godz. 17.00. Tam właśnie odbędzie się debata połączona z prezentacją raportu „Budżet partycypacyjny. Krótka instrukcja obsługi” autorstwa Wojciecha Kębłowskiego. W wydarzeniu wezmą udział Marek Drzewiecki – radny gminy Turek, Dariusz Młynarczyk – prezes Wszechnicy Obywatelskiej, były starosta turecki, Konrad Niklewicz – zastępca dyrektora Instytutu Obywatelskiego.

Na debatę zapraszają: Instytut Obywatelski z Warszawy oraz Wszechnica Obywatelska.

Opracował: AW

Młynarczyk zaprasza do debaty o budżecie

Podobne artykuły

Druga debata nad problemem śmieci w mieście

Druga debata nad problemem śmieci w mieście

12-02-2020
Kolejna debata społeczna KPP Turek poświęcona...

Kolejna debata społeczna KPP Turek poświęcona...

31-10-2019
Debata z cyklu

Debata z cyklu "Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość...

08-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama